יוסי אבוקסיס הציל למכבי חיפה את העונה הבאה. לרבים זה אולי יישמע מוזר ולא הגיוני, אבל הניצחון של על בשבת בסמי עופר הוא דווקא הניצחון הכי חשוב של .

לא אהב את ההפסד של קבוצתו, האוהדים שרקו בוז לשחקנים בסיום המשחק ויעקב שחר שלא נכח במשחק ספג פעם נוספת מפלה כואבת. אבל מי שמבין כדורגל ורוצה את ההצלחה של מכבי חיפה מבין שהדבר הטוב ביותר שקרה למועדון אחרי העלייה לפלייאוף העליון הוא שמכבי חיפה לא תשחק, ככל הנראה, בעונה הבאה באירופה.

ידיח שחקנים?  גיא לוזון. צילום: פלאש 90
עונה בלי תעשה רק טוב למכבי חיפה. המאמן גיא לוזון. צילום: פלאש 90

מכבי חיפה מדי שנה מחתימה צוות מקצועי לא מתאים, מבזבזת עשרות מיליוני שקלים על שחקנים לא ראויים, רודפת אחרי מותגים שעבר זמנם ובחלון העברות בינואר ממשיכה להתחמש בתותחי דמה.

הלחץ מצד האוהדים, מהתקשורת, מהסוכנים והרצון להדביק את הפער מהפועל באר שבע ומכבי תל אביב גורם לראשי המועדון לאבד את הראש. עלייה לאירופה הייתה ממשיכה להוביל את מכבי חיפה לדרך ללא מוצא.

שחר יכול להעמיד תקציב של 80 מיליון שקל וגם להגדיל אותו למאה מיליון שקל – גודל התקציב לא ישנה את המציאות של המועדון ולא ישפר את התוצאות. עלייה לאירופה תחייב את לוזון להחתים מהר שחקנים ישראלים וזרים, תקופת הפגרה תתקצר משמעותית בגלל המשחקים באירופה ומשמעותי לא פחות, מכבי חיפה תיאלץ לשחק בשני מפעלים, הליגה ואירופה ולהוציא את הפועל באר שבע, כל הקבוצות הישראליות ששיחקו באירופה כשלו בליגה.

גיא לוזון יודע בדיוק מה צריך לעשות כדי להחזיר את מכבי חיפה לצמרת הגבוהה ולמאבקי האליפות. הבעיה שלוזון צריך זמן. זמן כדי למצוא שחקנים זרים מצוינים ולא רק יקרים שמגיעים בגלל המלצות הסוכנים שנהנים מעמלה שמנה. היתרון של לוזון שהוא לא לחיץ. הוא לא מושפע מהאוהדים, לא עושה חשבון לתקשורת, לא קונה את הסיפורים של הסוכנים ולא מתלהב מהמלצות. לוזון רוצה לבנות את מכבי חיפה מחדש. בלי להתייחס לשמות ולכוכבים גדולים. כדי שמכבי חיפה תיבנה מחדש על קרקע פורייה ויציבה, הכי טוב בשבילה זה לא לזכות בכרטיס לאירופה.

לוזון צריך את הזמן להכין את הסגל הראוי, שחר צריך את הזמן למצוא קבוצות לשחקנים שחתומים על חוזים יקרים ולא יישארו במועדון, והאוהדים צריכים את הזמן להתאושש מהטראומה של הכישלון העונתי.

לא במקרה גיא לוזון זרק בעדינות הערה בסיום המשחק שיכול להיות רק טוב למכבי חיפה אם היא לא תעלה לאירופה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.