'ישראל היום': במשרד החינוך נקטו צעדים משמעתיים נגד שניים עשר בתי ספר במגזר הערבי – בגין הסתה נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל.
נער פלסטיני בהפגנה במזרח ירושלים, ב- 2015 צילום: פלאש 90
נער פלסטיני בהפגנה במזרח ירושלים, ב- 2015 צילום: פלאש 90
על פי הדיווח בכתבתו של נועם (דבול) דביר היום (שישי) ב'ישראל היום', פעילות הבקרה של משרד החינוך גילתה מספר לא מבוטל של מקרים בהם מורים ואף מנהלים בבתי ספר ערביים עסקו בפעילות הסתה. עוד פורסם כי מנהל אחד פוטר, אחר הושעה ושניים פוטרו.
באחד מן המקרים המתואר בכתבה, אישור העסקה של מורה דת באום אל-פאחם נשלל לאחר שנתפס כשהוא מסית תלמידים. במקרים דומים אחרים הושעו גם מורים במזרח ירושלים.
הליכוד שומר על כוחו. השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
הליכוד שומר על כוחו. השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
במקרה חמור שאף הביא לפיטוריה שלמנהלת ומורה התגלה כי התלמידים העלו הצגה במהלכה חייל צה"ל יורה בערבי, לאחר שגייס משת"פ. על פי הדיווח, חלק מן הבדיקות התבצעו בעקבות התבטאויות של אנשי ההוראה דווקא ברשתות החברתיות.
בתגובה שפרסמו ב'ישראל היום' מטעם עיריית ירושלים נמסר "עיריית ירושלים פועלת לשיפור מערכת החינוך בירושלים, ובשנת הלימודים תשע"ח הושקעו 100 מיליון שקלים במערכת החינוך במזרח העיר. נוסף על כל אלו, ילמדו לראשונה 5,800 תלמידים במזרח העיר בתוכנית הלימודים הישראלית בבתי הספר העל־יסודיים".
בחודש פברואר השנה בעבודה משותפת שקיימו בחודשים האחרונים משרד החינוך, משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי, הוצא צו סגירה לבית ספר במזרח-ירושלים שהוקם והופעל על ידי גורמי חמאס. בנוסף בדצמבר בשנה שעברה דווח ב'ערוץ 10' כי בתי ספר במזרח ירושלים מקבלים מימון מארגון בשם "אל ראזי" המסית נגד ישראל וממומן על ידי עמותה קטארית.


עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20