21:41 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > ההסתדרות מאיימת להשבית את המשק

ההסתדרות מאיימת להשבית את המשק

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מאיים להשבית את המשק בעקבות החלטת פקידי האוצר לבטל ביטוחים סיעודיים קבוצתיים

"רק כחלון יכול למנוע שביתה כללית" כך אמר אתמול (א') אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, בתגובה להחלטת הממשלה לבטל ביטוחים סיעודים קבוצתיים. ניסנקורן איים שיכריז מחר (ג') על סכסוך עבודה. לפי החוק בישראל, שבועיים לאחר הכרזת סכסוך עבודה ניתן להתחיל בשביתה. דבריו של ניסנקורן באו בתגובה להחלטת הממשלה לבטל את כלל הביטוחים הסיעודים הקבוצתיים במשק.

בראיון שנתן יו"ר ההסתדרות לאתר וואלה הוא מייחס את האחריות לשר האוצר משה כחלון ותובע ממנו לעבוד על פתרון לנושא. "בעקבות ויכוח קשה עם פקידי האוצר, שלטענתם הנושא הסיעודי אינו באחריותם, הגענו להחלטה להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק", אמר ניסנקורן, והוסיף: "לא יכול להיות שהמדינה מתנערת מהנושא הזה, והנושא הסיעודי נדחק לפינה. היחידים שיכולים לפתור את הנושא הם שר האוצר ושר הבריאות. יש פה מחלוקת מול הפקידים שמתנגדים למצוא פתרון לנושא, ולכן אין לנו אלא להכריז על סכסוך עבודה שיכלול גם את ארגוני המורים".

Histadrut Chairman Avi Nissankoren speaks during a meeting of the Economy Committee regarding the new public broadcasting corporation at the Knesset, the Israeli Parliament in Jerusalem on July 24, 2016. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** ועדת כלכלה כנסת שידור ציבורי אבי ניסנקורן הסתדרות
אבי ניסנקורן. מאיים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לא האיום הראשון של ההסתדרות

האיום הנוכחי של ההסתדרות בשביתה הוא לא האיום הראשון. הוויכוח בין ההסתדרות ומשרד האוצר בנושא הביטוחים הסיעודים הקבוצתיים החל כבר בשנה שעברה. יו"ר ההסתדרות הכריז בזמנו על סכסוך עבודה. לבסוף, הצדדים הגיעו להסדר לפיו 200 אלף אזרחים מעל גיל 55, שמאז שנת 2011 הופסק הביטוח הסיעודי הקבוצתי שלהם יקבלו פתרון זמני. בהודעה זו הוסבר כי אותם אנשים יוכלו להצטרף לביטוח הסיעודי שקופות החולים משווקות ללא מילוי שאלון רפואי, ומבלי לשלם מחיר גבוה יותר מאנשים אחרים בני גילם שכבר מכוסים בביטוח של קופות החולים. עוד הכריזו הצדדים אז כי יאריכו בשנה נוספת, עד סוף שנת 2016, את האפשרות להאריך ביטוחים סיעודים קבוצתיים שעדיין קיימים.

בזמנו, הצדדים סיכמו ביניהם שיעשו את מירב המאמצים על מנת למצוא פתרון קבוע. "בכל פעם שהיה ויכוח מול פקידי האוצר, ידעתי לפתור את הבעיות מול שר האוצר, וגם הפעם ככל הנראה נצטרך לשבת ולמצוא פתרון לבעיה" סיכם ניסנקורן.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_7

נחשפו נתוני ההחלמה ממחלת הסרטן בישראל

האגודה למלחמה בסרטן פרסמה הבוקר נתונים מעודדים לפיהם ישנה עלייה משמעותית במספר המחלימים מהמחלה. מנכ"לית האגודה מירי זיו: "ישראל יחסית במצב טוב"