הוציאה הודעת גינוי לאתר הקניות הבינלאומי '', זאת בעקבות הפרסום בערוץ 20 על כך שבאתר נמכרת גרסה של משחק בנייה לילדים המשתמשת בדמויות של הצורר הנאצי אדולף ושל חיילים נאציים.

דמותו של הצורר הנאצי אדולף היטלר ו"צבאו". צילום מסך מאתר עלי אקספרס

 

"אתר המכירות עלי אקספרס חייב לחזור לעצמו ולהוריד את המוצרים האנטישמים עם דמותם של הנאצים וצורר היהודים אדולף היטלר. אסור לתת במה וכבוד לצורר בני אדם, ליהודים וכאלה שאינם יהודים", אמר ממלא מקום וסגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל.

חגואל הוסיף: ״רבים מהיהודים ברחבי העולם ובמדינת ישראל אשר צורכים ברשת זו נפגעים מכך ונכון שיפסיקו למכור מוצרים אלו ויפה שעה אחת קודם. במידה ולא ייראו לנכון להסיר אותם אני מציע ללקוחות לעשות חושבים ולא לצרוך מאתר שמקדם אנטישמיות", אמר.

 

כזכור, גולשים ישראלים שחיפשו מתנות לפסח באתר 'עלי אקספרס', נתקלו להפתעתם בגרסה מזוויעה במיוחד של משחק הילדים המוכר אבני משחק ובה דמויות היטלר והצבא הנאצי.  "בסך הכל רציתי לקנות משחק לאחיינים שלי כמתנה לחג", מספר שי רטוביץ, תושב גבעתיים שנתקל במוצר המחריד, בשיחה עם ערוץ 20. "לא האמנתי ש-70 שנים אחרי השואה אראה את הנאצים מככבים כדמויות במשחק לילדים", הוא מוסיף.

פלוגות סער בהובלת היטלר. צילום מסך מאתר עלי אקספרס

 

מדובר בחיקוי של חברת צעצועים גדולה המתמחה ביצירת דגמים ודמויות מכל מיני סוגים וביניהם גם גרסאות של אירועים ודמויות היסטוריות. דמויות הצעצועים 'הנאצים' המשווקים באתר הקניות הבינלאומי 'עלי אקספרס', כוללים את דמותו של הצורר הנאצי אדולף היטלר, המשווקת בין היתר כאשר הוא מצדיע במועל יד.

כמו כן, ניתן למצוא באתר דמויות של חיילים גרמנים המעוטרים בסמלי הנאצים ו"יחידות צבא" שלמות המגיעות בחבילות של 26 או 34 יחידות. המוצרים השערוריתיים נמכרים בטווח שנע מ-3 דולרים ליחידה ועד עשרות דולרים למארזים שלמים.

דמותו של הצורר הנאצי אדולף היטלר. צילום מסך מאתר עלי אקספרס

 

דמותו של הצורר הנאצי אדולף היטלר מצדיע במועל יד. צילום מסך מאתר עלי אקספרס

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.