2:59 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > "ההנצחה משקפת את אישיותו של ליאל"

"ההנצחה משקפת את אישיותו של ליאל"

משפחתו של חלל צוק איתן מקימה מכינה לנוער בסיכון, והפועל ירושלים נוטלת חלק במיזם ההד-סטארט למען זכרו של אוהד הקבוצה

ליאל גדעוני הי"ד שירת בגבעתי. הוא נפל בסוף המערכה ב"צוק איתן", במה שכונה "יום שישי השחור". כיום, המשפחה מנציחה את זכרו ע"י מפגשים חד שבועיים בירושלים לנוער בסיכון תחת הכותרת "צוות ליאל". המפגש מלכד נוער בסיכון, מחדיר בו ערכים ומנתב את הנוער לשירות משמעותי בצבא. "העיפו אותי מהרבה מסגרות. הפרויקט, בהשארתו של ליאל, נתן לי כוח להמשיך גם כשהיה קשה, מספר בנימין פישמן, קצין בגבעתי ובוגר "צוות ליאל".

הנצחה מיוחדת. מתוך 'לפני כולם' (יום ד')

היעד הבא להנצחתו של ליאל היא למנף את הפעילות השבועית לתוך מסגרת מסודרת של מכינה קדם צבאית. "מדובר בנערים שהמסגרות המקובלות לא מצליחות להכיל אותם, חלק מהם נזרקו גם ע"י המשפחות שלהם. אם הם לא במסגרת שלנו, הם הרבה פעמים נופלים לסמים, אלכוהול ואלימות" מספר ציון גדעוני.

המשפחה פתחה בפרויקט הדסטארט. מטרת הפרויקט לגייס כספים שיאפשרו לנערים מסגרת מלאה בתנאי פנימיה, הסכום המיועד הוא 250,000 שקל. נכון לעת כתיבת שורות אלו, הסכום שגויס עומד על חמישית מכך, כאשר נותרו עשרה ימים להשלמת המיזם.

 

.

המכינה אמורה לקום ביישוב איתמר. תכנית הלימודית תותאם באופן אישי לכל אחד לפי אישיותו. התכנים מכילים ערכים תורניים של אהבת ארץ, הקניית הרגלי לימוד, תמיכה טיפולית, רגשית בליווי אישי של צוות מסור עתיר בניסיון.

הרב הרוחני המיועד של המכני הוא הרב יחזקאל נואמה, סא"ל במיל', יוצא סיירת מטכ"ל.

ציון גדעוני המשיך, "ליאל תמיד היה עוזר למי שהיה צריך. מי שהתקשה בלימודים, במסעות בצבא, לקשישים. יוזמת הנצחה שמקדמת עזרה למי שזקוק לה היא דרך ההנצחה שהכי משקפת את אישיותו של ליאל".

"כבר בימי השבעה הקבוצה הגיעה לתמוך. יותם (הלפרין), ליאור (אליהו) ועוד אישים מהקבוצה תמכו בנו בתקופה הקשה ביותר". כך סיפר היום (ב') ציון גדעוני, אחיו של ליאל גדעוני הי"ד, בשיחה עם ערוץ 20.

אחיו של המנוח סיפר על השותפות לדרך עם הפועל ירושלים שכבר נרתמה לעזרה. "הם סייעו בכל דבר שהיה אפשר. בקידום, יחסי ציבור. בגביע ווינר הנפנו איתם את הגביע, כשהקבוצה זכתה באליפות הם הזכירו את ליאל, קיימנו טורנירי סטריט בול 3X3, קיימנו שיחות עמוקות על ערכים, הם בקשר איתנו כל הזמן".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הרמבם - פרק 304

הרמב"ם היומי – מניין המצוות, מצוות לא עשה, פרק ה'

מהו ספר משנה תורה לרמב"ם ומדוע נקרא כך? נתי רביץ מסביר