התרעה מפני "" מפומפם בימים האחרונים ברשתות החברתיות ובתקשורת, בהובלת ארגון השמאל הקיצוני '', שפרסם דו"ח מגמתי ומסולף על כוונות הציונות הדתית להשתלט, כביכול, על החברה הישראלית בשם "כיצד השתלט הימין הדתי על החינוך לערכים בבתי הספר הממלכתיים".

על רקע השיח שעורר הקמפיין, פרסם בשבת האחרונה עורך יומן בתאגיד השידור הציבורי, אהוד מוסקל, ציוץ בטוויטר לפיו, ישנה להחזרת "סידורי תפילה" שהעניקה עיריית כשי לבוגרי כיתות ו' בבתי הספר החילוניים בעיר. "מתארגנים להחזיר לעיריית @rishon4 את סידורי התפילה שהעניקו מתנה לבוגרי כיתות ו' בבתי הספר החילוניים. מה רע בתנ"ך? #הדתה", כתב, ותייג את שר החינוך נפתלי בנט.

אולם בתמונה שצירף מוסקל לציוצו, ניתן לראות כי לא מדובר בסידורי תפילה, אלא בספר לשבת וחג והגדות של פסח, בעריכת עמיחי ברהולץ ובהוצאת 'כנרת זמורה ביתן'. בנוסף, בדיקה שערכו תחקירני התוכנית של אראל סג"ל בגלי צה"ל, העלתה כי ראש העיר כלל לא שמע על ההתארגנות הזו. עוד מצאו, כי הורים רבים לתלמידים בבתי הספר החילונים בראשל"צ דווקא בירכו על חלוקת הספר, אותו מצאו כשימושי, והודו על כך לראש העיר.

מקרה זה מצטרף למקרה בו כתבה תלמידה פוסט נזעם על כך שנאלצה לחזור לביתה בגלל שהגיעה עם מכנסיים קצרים מדי לבית ספר. ברשתות החברתיות ההאשמות כלפי השר בנט כבר הוטחו, אולם בסופו של דבר התברר שקוד הלבוש בבית הספר נקבע על ידי ההורים.

 :עוד באותו נושא