הסכסוך בין בית״ר ירושלים לעומר אצילי והפנייה לבוררות מצד השחקן תוך הכפשת המועדון תסלול ככל הנראה את הדרך לפרידה מאצילי – אבל לא באמצעות הבוררות.
טביב מקבל הצעות שונות לגבי אצילי וברור לו כי השחקן בדרך אל קרית שלום. מנגד, טביב אינו נשאר חייב והטענות שיש לו נגד קרויף (שמכחיש כל קשר) גרמו לו להיות קשוב להצעות ממועדונים אחרים.
אצילי.הבוררות תשתלם גם לטביב? צילום: פלאש 90
אצילי.הבוררות תשתלם גם לטביב? צילום: פלאש 90
המטרה של בית״ר היא שהבוררות תסתיים בהחלטה שאצילי צריך לכבד את החוזה בקבוצתו וכי אסור לו להתערב בסוגיה העיקרית שבמחלוקת – נושא תג המחיר של השחקן. במקרה וכך יפסוק הבורר, טביב יקדם כמה הצעות ריאליות לעסקה עם מכבי תל אביב או .

בדרך לבית וגן

מי שאולי יעשה את הדרך ההפוכה מקרית שלום אל בית וגן הוא שלומי אזולאי, שנרכש בתחילת העונה על ידי מכבי מבית״ר ירושלים. אזולאי אינו מרוצה ממספר הדקות שמקבל מפטר בוס והוא רוצה לעזוב.  בכוונתו לפנות למועדון ולבקש את שחרורו על מנת לחזור לבית"ר ירושלים, שם ישמחו לקלוט אותו בחזרה.
שחקן נוסף יוצא בית״ר ירושלים שאינו מאושר ממעמדו במכבי תל אביב, הוא אבי ריקן. ריקן, כמו אזולאי, גם הוא נפרד מבית״ר ירושלים בצורה טובה ושניהם נהנים מהערכה ואהדה רבה בקרב האוהדים.
ריקן בתקופה בה זכה לקרדיט בצהוב-כחול. צילום: פלאש 90
ריקן בתקופה בה זכה לקרדיט בצהוב-כחול. צילום: פלאש 90
טביב לא שולל לבצע עסקה עם מכבי – למכור את אצילי ולקבל את אזולאי, ריקן וסכום כספי. החוזים של ריקן ואזולאי גבוהים פי 2 מהחוזה שטביב ייאלץ לחתום עם אצילי אם יישאר ולכן ישמח לבצע את העסקה. עם זאת, טביב יילך עליה רק תמורת סכום של לפחות חצי מיליון יורו.
שם נוסף שיכול להיכלל בעסקה הוא עדן בן בסט. בבית״ר מקווים לשחזר את הקאמבק של שכטר גם אצל בן-בסט. טביב לקח את שכטר ממכבי חיפה רק אחרי שיעקב שחר השתתף בעלות הגבוהה של החוזה.
המודל הזה נוסה בשנה שעברה בהצלחה עם החלוץ הרומני ליביו אנטל רק אחרי שהתורכים מימנו חלק גדול מהחוזה. טביב אוהב לקחת שחקנים בסיכון ולשקם את הקריירה שלהם בתנאי שהמחיר שלהם בהתאם ליכולת הנוכחית שלהם. העונה הוא שיקם לא רק את שכטר אלא גם את דן אייבנדר שחזר הביתה ממכבי ונותן עונה גדולה.

החלופה הצפונית

עסקה נוספת שמעניינת את טביב וגורמים במכבי חיפה היא מכירתו של אצילי לחיפה תמורת אלירן עטר וחן עזרא כאשר שכטר יישאר עונה נוספת במימון משותף של שחר. כמובן שטביב ידרוש סכום כספי בנוסף. בבית״ר מאמינים כי שתי העסקאות מול מכבי תל אביב ומכבי חיפה טובות לבית"ר מהישארותו של אצילי.
מעמדם של עטר ועזרא בחיפה רע מאוד. , שעשוי להישאר עונה נוספת, ישמח לראות את השניים עוזבים כדי לשחרר תקציב ומשבצת לשחקנים אחרים, טביב מבין את האינטרס החיפאי ומוכן לקבל את השניים בזול.לטענתו, סחורה נמדדת לפי מצבה ולא לפי שמה. עטר ועזרא הפכו לשחקני ספסל ומחירם בהתאם. האופציות בחיפה לרפד את טביב הן רבות ושחר יכול להשאיל לבית״ר שחקנים צעירים כמו שובל גוזלן ושחר הירש.
רוני לוי. התכניות המקצועיות שלו מוזילות את ההוצאות של טביב? צילום: פלאש 90
רוני לוי. התכניות המקצועיות שלו מוזילות את ההוצאות של טביב? צילום: פלאש 90
אם עסקה בין טביב לשחר תתבצע זה יהיה כמובן רק אם אצילי ייתן את הסכמתו. אצילי ורוני לוי לא סובלים מעודף אהבה עוד מהתקופה שהמאמן התעלם מאצילי שאימן את בית״ר ירושלים ושלח אותו ליציע. בהנחה שהבורר לא ישחרר אותו אצילי יעדיף לעבור לחיפה ולא להישאר בבית״ר ירושלים. אצל שחר הוא יקבל תג מחיר.

בניון בצהוב?

שם נוסף ומשמעותי שיכול להגיע לטביב כנדוניה אם עסקה בין טביב לשחר תתבצע הוא יוסי בניון. בין טביב לבניון היו שיחות העונה ובניון ביקש מטביב לא לדון על העונה הבאה עד לסיומה. בניון אמר בשיחות עם אנשיו כי חלום חייו היה תמיד לסיים את הקריירה בבית״ר ירושלים. למרות שכלפי חוץ נראה שיש רומן בין יוסי בניון לרוני לוי, שניהם לא יזילו דמעה אם לא ישתפו פעולה בעונה הבאה.
טביב מתכנן להעמיד בעונה הבאה תקציב סביב 35-38 מיליון שקל. בבניית הקבוצה לעונה הבאה טביב רוצה כמה שחקנים מובילים במחירים שפויים מבחינתו ולכן אופציית העסקאות על החלפת שחקנים נראית לו טובה.

הבוררות של אצילי

אצילי נכנס לדיוני הבוררות כשיש לו יותר מה להפסיד. במקרה והבורר יחליט לא לשחרר אותו ולא לקבוע תג מחיר הוא נשאר אצל טביב ויהיה תלוי בהתנהלות המוזרה שלו. אם טביב יחליט כהרגלו לסגור חשבון עם אצילי, הקריירה של הכישרון הצעיר בעונה הבאה תהיה בבעיה גדולה.
אם הבורר יחליט להתערב בתג מחיר – מה שלא נראה ריאלי – הוא לא יקבע סכום נמוך מ-1.5 מיליון יורו או סכום שמתקרב לכך. במחיר כזה טביב היה מוכר היום גם בלי בוררות.
אצילי שחקן טוב מאוד, אולם אם בית״ר ירושלים תקבל שניים שלושה שחקנים שהוזכרו ממכבי תל אביב או מכבי חיפה, היא תתחזק הרבה יותר מהישארותו של אצילי עם שחקנים בינוניים לצידו.
בינתיים טביב בוחן את כל האופציות מתחת לראדר. החלום שלו הוא לא להשאיר את אצילי אלא להביא את המועדון לשלב הבתים בליגה האירופית והוא מכוון לשם. גם הצלחה מקצועית גדולה וגם כמה מיליונים טובים ששוב יסדרו לו להכניס את היד לכיס של העודף הקטן.
העונה, בינתיים, טביב לא הביא לא הביא כסף מהבית. עד עכשיו הוא השקיע בקבוצה מכיסו הפרטי 22 מיליון שקל. המטרה היא לא לעגל את סכום ההשקעה בעונה הבאה ל-30 מיליון שקל. בשביל זה יש את אצילי או את הליגה האירופית. מה שיבוא קודם.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.