האוטובוס שהותקף בתל שבע. צילום: דוברות

ארבעה תקפו נהג בדרום הארץ: אמש (ד') הותקף נהג אוטובוס של חברת "מטרופולין" בתום נסיעה מבאר שבע לתל שבע. בסביבות השעה 21:00 סיים הנהג משמרת בקו מספר 10 לישוב הבדואי. את האוטובוס חסמה מכונית ממנה ירדו 4 בדואים רעולי פנים.

הארבעה החלו להכות באוטובוס באלות ובגרזנים ולנפץ את השמשת הקדמית והשמשה מימין לנהג באבנים, ובכך פצעו את הנהג. הנהג הצליח להימלט, תוך שהוא פוגע ברכבם של התוקפים ומעדכן את הסדרן. הוא פונה במבולנס לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע ונזקק לתפרים.

הנהג שהותקף. צילום: דוברות מטרופולין

 

בשיחה עם ערוץ 20 העריך גורם המעורה בפרטים כי מדובר בניסיון חיסול שבוטל עקב טעות בזיהוי. מדובר במקרה נוסף בשורה של מקרי תקיפה כלפי אוטובוסים בנגב.

אילן קרני, מנכ״ל מטרופולין: "מדובר באירוע חמור ביותר, שמגיע אחרי כמה אירועי רגימת אבנים שמבחינתנו הם פיגועים לכל דבר. התרענו בפני המשטרה על הסכנה במקרים כאלה, שקורים בעיקר באיזור היישובים הבדואים בנגב ובתדירות גבוהה. לצערנו, הפעם זה הסתיים גם בפגיעות גופניות לנהג, שאושפז אתמול בסורוקה".

"דם הנהגים אינו הפקר"

בעקבות העלייה במפלס האלימות, יערוך ארגון נהגי האוטובוסים בישראל הפגנת ענק ביום שני הקרוב  מול קרית הממשלה בת"א בה צפויים לקחת חלק מאות נהגי אוטובוסים מכלל חברות התחבורה הציבורית בארץ.  המחאה תעמוד בסימן האלימות המתגברת כלפי הנהגים ובשיפור תנאי העסקתם וצפוי להיות גדולה משיירת המחאה שערך הארגון לפני כשבועיים.

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, ישראל גנון, התייחס למצב ואמר כי: "האלימות כלפי הנהגים הפכה להיות כבדבר שבשגרה. נמאס לנו מדיבורי סרק על כך שידאגו לשיפור תנאי הנהגים וישמרו על בטיחותינו. הגיע הזמן שתצא תוכנית ממשלתית מסודרת וברורה בה יוחמרו העונשים כלפי מי שתוקף נהג. מדובר בהפגנה מחאה. במידה ולא יתקיים שינוי אמיתי, נהגי האוטובוסים ישביתו את המדינה כולה. דם הנהגים אינו הפקר".

רסיסי שמשות האוטובוס שנרגם באבנים. צילום: דוברות מטרופולין
האוטובוס שנרגם באבנים. צילום: דוברות מטרופולין
הפגנת נהגי האוטובוסים
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.