כבר 120 ימים שמחבלים שורפים את הדרום ותסלחו לי, אבל זה לא מעניין אף אחד. למעלה מ-35 אלף דונם חורש, יערות, שדות ומטעים עלו באש והטרור הזה לא מזיז לא אחד.

שריפה שהוצתה ביער כיסופים. צילום: משה ברוכי, קק"ל

למעלה מארבעה חודשים משחרר כל רסן בגבול , ומאפשר למחבלים לשגר אלפי בלוני תבערה לעבר העוטף, וממשלת ישראל לא פוזלת לכיוון הדרום.

אחת לכמה ימים מישהו משחרר איום כמו בלון לאוויר, רק שהבלונים שאנחנו מפריחים מתפוצצים בלי אפקט ואלו שהמחבלים מפריחים מבעירים את הדרום.

הנזק הישיר לחקלאים ולתושבי העוטף נאמד במאות מיליונים. הנזק העקיף של הרס השדות והיערות נאמד בסכומי עתק שספק אם משהו יודע לחשב אותם. שירותי הכבאות מנהלים קרב תודעתי מי מכבה פחות שריפות. הקרן הקיימת מדווחים על יערות שלמים שהפכו פחם. ותסלחו לי שאני חוזר על שוב ושוב, לאף אחד זה לא מזיז.

מפריחים בלוני תבערה. צילום: פלאש 90

הבעיה הגדולה לא נמצאת ברפיסות שמדינת ישראל משדרת למחבלים. הבעיה הגדולה היא שחמאס צופה מן הצד, מחכך ידיו בהנאה ולומד טרור חדש. חמאס, שחפר טרור והביא את ישראל להשקעה עצומה של מיליארדים, מצליח כעת להביך את מערכת הביטחון. אותה מערכת ביטחון שהמציאה את כיפת ברזל ואת מכשול המנהרות, לא מצליחה למצוא פתרון לבלון שבקצהו קשור סמרטוט תבערה.

והבעיה הגדולה ביותר היא שמדינת ישראל מוקפת מדינות ערב שבחלק מהגבולות יש ארגוני טרור. מדינת ישראל משדרת לעולם הערבי שמותר לשרוף אותה, מותר לעשות ממנה צחוק ומותר למתוח את כל הכאוס הזה אל קצה, בו בזמן שאת מערכת הביטחון מנהל מי שהבטיח לחסל את מנהיג חמאס בתוך 48 שעות, הבטיח שחמאס ישלם מחיר כבד על הטרור הזה והבטיח. וכאן אני מצטט "חמאס יצטער על זה".

והאמת החמאס מצטער, הוא מצטער שהוא בזבז את הזמן בחפירות תת קרקעיות כשמעל הקרקע הוא מצא נשק הרתעתי ופרימיטיבי ששורף לנו את הדרום ואת אף אחד זה לא מעניין.

פנים מנהרת טרור שהושמדה. צילום: דו"צ
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא