רוב התושבים במג'דל שמס לא מצביע בבחירות המקומיות או הארציות וחלק לא מבוטל מהם כלל לא מכיר בישראל ואף רואים את עצמם לכל דבר ועניין. אז איך קרא שמנדי ספדי מהיישוב בחר לרוץ לכנסת, דווקא ברשימת מפלגת ''?

"סביר להניח שאשמע איומים"

"למדתי וקראתי את הספרים של המפלגות מעבר לגבול, בסוריה – אבל ברגע שנחשפתי לספרים של ז'בוטינסקי ובן גוריון עיצבתי את האידאולוגיה שלי", הוא מסביר את עמדותיו המפתיעות. "זה האיזון בין סיסמאות למעשים".

על יחסיו עם שכניו ליישוב הוא אומר כי "הם יודעים שאני כתובת לכל תושבי רמת הגולן" ומפורר את התדמית האנטי-ישראלית הקיימת במקום. הוא אמנם מודע לכך שיש מי שלא יהיה מרוצה מהפטריוטיות שהוא מפגין ואומר כי "סביר להניח שאשמע איומים, אבל זה לא מרתיע אותי כי אני נמצא בזירה הישראלית הרבה שנים". לדבריו, הוא אפילו היה "מראשי המתנגדים לגירוש מגוש קטיף".

"90% מהדרוזים בגולן הסורי ישמחו להיות תחת שלטון ישראל"

אז מדוע בכל זאת נשמעות ממג'דל שמס לא פעם קריאות התומכות בסוריה? "יש להם את הפחד הזה שיום אחד יפקירו אותם לידי הסורים", הוא מסביר. עם זאת הוא סבור כי "ראש הממשלה ושר הביטחון עמדו עד היום בהבטחות שלהם כלפי " ומעריך כי "יותר מ-90% מהדרוזים שנמצאים בגולן הסורי ישמחו להיות תחת שלטון ישראל".

אישית, הוא אומר, "מאוד אשמח לספח את החלק השני של רמת הגולן". לדבריו, הוא אף תרם "במשרד רה"מ ליחסים עם האופוזיציה הסורית והצלחנו להביא מידע על אלי כהן".

בוחרים ב-20

בוחרים ב-20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.