הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד. צילום: פלאש 90

, אלמנתו של נצ”מ הי”ד. צילום: פלאש 90

“אולי ברוך היה ניצל אם היה ”, כך אמרה היום (ד’) הדס מזרחי, אלמנתו של נצ”מ ברוך מזרחי הי”ד, בראיון לגל”צ.”אם המחבל היה יודע שיש תאורה ויש שם נורמלית. אולי, מי יודע? אני בוכה על זה המון. ואני חושבת שאם אני יכולה להציל נפש אחד מישראל פה זה המקום”.

כזכור, בערב פסח תשע”ד ירה על רכב המשפחה בכביש 35 סמוך לצומת תרקומיא-אידנא, באזור חברון. בפיגוע נרצח ברוך, הדס נפצעה בינוני ופונתה לביה”ח שערי צדק. באותה עת שהו עמם ברכב ילדיהם. בעקבות הפיגוע ובניסיון לשפר את תנאי הנסיעה בכבישים, חברה מזרחי למשפחות שכולות נוספות ויחד הן פנו לראשי רשויות ביהודה ושומרון בדרישה לאחד כוחות במאבק.

אמש ראשי רשויות ונציגי המשפחות השכולות ארזו את מיטלטליהן והתיישבו מול בית ראש הממשלה במחאה על הבטחות שניתנות להתיישבות אך לא מקויימות. לטענתם, הבטחות שניתנו כבר לפני שנתיים לתקצב את אמצעי הביטחון בסך 300 מליון ש”ח לכל יו”ש אך התקציב לא הועבר וכן הבטחה לבנייה משמעותית אחרי תקופת אובמה, הבטחה שלא התממשה.

מחאת המתיישבים, אמש. צילום: מירי צחי
מחאת המתיישבים, אמש. צילום: מירי צחי

“המחבל חודש וחצי עשה בדיקות איפה הכי טוב לירות”

“אנחנו נוסעים בכבישים לא , התאורה, הרשת הסלולרית. אני תושבת מודיעין 21 שנה, הולכת לבקר את ההורים שלי בקריית ארבע מדי שבועיים בדרכים לא דרכים. אני מחנה את האוטו בירושלים, מחכה שעה עד שהאוטובוס מגיע כי הוא תמיד מלא ונורא מסוכן לנסוע בכבישים. אלה  אדומים, אין כביש עוקף, יש בקת”בים, יש אבנים, אנחנו רוצים לנסוע בממוגן ירי. אני נוסעת עולה לאוטובוס שעה וחצי – שעתיים נסיעה זה זוועה.
אני מתקשרת להורים שלי כי הם דואגים, אני לא יכולה לנהל שיחה נורמלית הרשת הסלולרית כל הזמן נופלת. אני רוצה להרגיע את הילדים שלי”, סיפרה מזרחי.

“אותו סיפור היה לנו בפיגוע – יורים עלינו ממערב. המחבל חודש וחצי עושה בדיקה איפה הכי טוב לירות, איפה המצלמות לא עובדות, איפה הרשת הסלולרית לא תקינה, איפה אין חשמל, איפה התאורה – זוועה! ואני אומרת ‘הנה הוא הצליח’. הוא ירה בנו. אני כשהצלחתי ככה לנתב את הרכב ולברוח מהמחבלים התקשרתי למשטרת ישראל ודיווחתי על הפיגוע. כל שניה זה מתנתק. הם מנסים להבין איפה אני נמצאת. זה חיי אדם”, הוסיפה מזרחי.

לדבריה היא נאלצה לטפל בעצמה בעוד הילדים חרדים וצועקים, אך רק זמן רב לאחר מכן הגיע סיוע. “יש לי פה את ברוך, אמנם הוא מת, אני במצב אנוש חייבת להינצל. אני יודעת שיש לי ילדים באוטו. אני מתחילה לטפל בעצמי הילדים שלי צועקים. אני זקוקה לעזרה לאמבולנסים. לא מצליחה להגיע. מחכה המון זמן בשטח עד שמגיעים ומבינים איפה אני”.

מזרחי הביעה תקווה כי היום יגיעו נבחר ציבור אל אוהל המחאה ויביעו תמיכה. :מאוד מקווה שהיום בעז”ה הם יגיעו .אנחנו נכבד אותם ונזמין אותם. ואני מזמינה גם את רה”מ, שהוא שכן שלנו עכשיו, להגיע אלינו, להסתכל לנו בלבן בעיניים ולהגיד ‘הזרימו את הכסף לתקן'”.

“מה אנחנו מבקשים? כביש עוקף, תאורה, רשת סלולרית”, מחאה האלמנה. “אנחנו רוצים להציל בני אדם. אני לא רוצה לשמוע בשבעה שהוא מגיע אליי ואומר ‘את צודקת, אנחנו נטפל בזה’. וכל שבעה שאני הולכת ‘אתם צודקים זה יהיה’. אנחנו רוצים יישומים, אנחנו לא רוצים הבטחות. אנחנו רוצים שהכסף עכשיו יגיע”.

כזכור, בתחילת החודש גזר בית הדין הצבאי בכלא עופר על זיאד עווד, המחבל שרצח באפריל 2014 את סנ”צ ברוך מזרחי ופצע את אשתו הדס, שני מאסרי עולם. בנוסף, הופעלו נגדו 16 שנות מאסר על תנאי שעמדו נגדו לאחר ששוחרר במסגרת עסקת שליט. “צריך לשים סוף לחגיגה של המחבלים, על ממשלת ישראל לקדם מידית עונש מוות למחבלים, אמרה האלמנה הדס לאחר גזר הדין, שניתן בבית הדין הצבאי בכלא עופר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.