אתר החדשות "The Hill" מדווח כי חבר הדמוקרטי, בראד שרמן, הגיש בקשה להדחתו של הנשיא דונלד מתפקידו. הסיבה – שיבוש הליכי חקירה בפרשת ההתערבות הרוסית במערכת הבחירות האמריקנית, כך פורסם ב"360".

שרמן טען כי הדחתו של ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, מעידה על ניסיונותיו של טראמפ לשבש לכאורה את החקירה הפדרלית בעניין ההתערבות של גורמים רוסים במערכת הבחירות לנשיאות ארה"ב. מדובר בפעם הראשונה מאז פתיחת החקירה שנעשה מהלך מעשי במטרה להביא להדחתו של טראמפ מהבית הלבן. לפי ההערכות מדובר במהלך שהגיע אחרי דיונים פנימיים במפלגה הדמוקרטית, ולא ביוזמה אישית של שרמן.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס

 

"מדובר בצעד מגוחך לחלוטין, זהו משחק פוליטי מהסוג הגרוע ביותר", כך אמרה דוברת , שרה האקבי סנדרס בהתייחסותה למהלך של הדמוקרטים.

יש לזכור כי כדי להדיח נשיא מכהן יש, בתור התחלה, להשיג רוב בבית הנבחרים שיתמוך בצעד שכזה. נכון להיום הרפובליקנים נהנים מרוב מוחלט בבית הנבחרים (240 מושבים לעומת 194 מושבים ), כך שהדחה, כפי שמציע שרמן, זהו לא צעד ישים.

לא שקט גם בגזרת בנו של נשיא ארה"ב, דונלד , שלפי הדיווחים מהימים האחרונים, קיבל במהלך קמפיין הבחירות דוא"ל שמציע לו מידע רגיש מטעם רוסיה על היריבה הילרי קלינטון, כך עפ"י פרסום בניו יורק טיימס. בעקבות הדיווח פרסם טראמפ הבן בעצמו את ההתכתבות בחשבון הטוויטר.

דונלד טראמפ ג'וניור. צילום: רויטרס
דונלד טראמפ ג'וניור. צילום: רויטרס

בדוא"ל ששלח איש העסקים והעיתונאי לשעבר רוב גולדסון בחודש יוני 2016 נכתב כי בידיו מידע ש"יפליל את הילרי ואת עסקיה ברוסיה ויהיה מועיל מאוד לאביך". עוד ציין גולדסטון כי "זהו כמובן מסמך שמכיל מידע רגיש ברמה גבוהה מאוד, והוא חלק מתמיכתה של ממשלת רוסיה בטראמפ". דקות לאחר מכן השיב טראמפ הבן: "אם זה מה שאתה מבטיח, אני אוהב את זה, במיוחד בהמשך הקיץ".

כעבור ארבעה ימים הציע גולדסטון כי טראמפ הבן יפגש בניו יורק עם עורכת הדין נטליה וסלניצקיה מטעם הממשל הרוסי. הוא נענה בחיוב והשיב כי יביא עימו את מנהל הקמפיין, פול מנפורט, ואת גיסו, ג'ארד קושנר. יועצי הנשיא ייעצו לבן שלא להגיב לדברים בטוויטר.

בקרמלין טענו כי הם אינם מכירים את וסלניצקיה, עורכת הדין  הכחישה אף היא כל קשר לממשל הרוסיץ  בראיון לרשת NBC הבהירה "מעולם לא היה לי מידע רגיש או מכפיש על הילרי קלינטון ומעולם לא הייתה לי כוונה בנושא". הפגישה עם טראמפ הבן, כך סיפרה, נועדה כדי לסייע לאחד מלקוחותיה עליו הוטלו עיצומים. "הגיוני מאוד שהם חיפשו מידע, והם רצו אותו כל כך שהם שמעו מה שהם רצו לשמוע".

היא ציינה כי קושנר נכח דקות בודדות בפגישה ואילו מנפורט שנכח בחדר כלל לא השתתף בשיחה. "דמיינו את עצמכם בנעליי, יום אחד אתה מתעורר, ופתאום אתה במרכז כל גופי התקשורת החשובים בעולם. אלה לא הימים השמחים בחיי, אני חייבת לומר. אני צריכה לחזור למוסקבה כדי לענות על השאלות בעצמי", אמרה לרשת האמריקנית.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.