הטוקבקיסטים חדורי השנאה לנתניהו חידדו בסוף השבוע האחרון את חרצובות מקלדתם ומצאו את האשם האמיתי בגזר דינה של נעמה ישככר – ראש הממשלה כמובן.
הוא ולא אחר אחראי לכך שהצעירה, שנתפסה עם סמים בתיקה בשדה התעופה במוסקווה, נשלחה לשבע שנות מאסר וחצי.
לא עצם העובדה שהיא ביצעה עבירה פלילית, לא פוטין אחראי וגם לא מערכת המשפט הרוסית הקשוחה. רק ביבי.
הטוקבקיסטים, אליהם הצטרפו אחר כך כעדר מעריצות גם כמה ח"כים מהשמאל, ליגלגו על ראש הממשלה שמתפאר ובצדק במערכת היחסים הטובה שרקם בעשור האחרונות עם נשיא רוסיה.
פתאום כולם שכחו שפוטין עצמו פעל באופן אישי להחזרת גופתו של חלל צה"ל זכריה באומל לקבורה בירושלים. שכחו גם שבזכות מנגנון שיתוף הפעולה הישראלי-רוסי, חיל האוויר (ולא רק) זוכה לחופש פעולה התקפי באדמת רוסיה. לא כל מנהיג, בטח של מדינה קטנה כמו ישראל, לא זוכה להיפגש עם נשיא רוסיה לפחות 3 פעמים בשנה, זאת בנוסף לשיחות טלפון בין השניים שנערכות אחת לכמה שבועות.
את כל ההישגים העצומים האלה מול מנהיג של מעצמה שהאינטרסים שלה לא חופפים את אלה של ישראל, השליכו לרגע לפח כל אותם מביני דבר שמצייצים עצמם לדעת.
פתאום אתמול התקבלה הודעה חריגה ומעודדת שהנשיא פוטין שוקל ברצינות להסכים לבקשת ישראל לחון את נעמה. במקביל נודע ששר המשפטים, אמיר אוחנה, בניגוד לעמדת הקרמלין, יחתום בימים הקרובים על צו שמאשר את הסגרת ההאקר הרוסי לשלטונות האמריקניים.
שתי הכותרות האלה לא באות בחלל ריק. הן פרי של דיפלומטיה חכמה שנרקמת מאחורי הקלעים, בהבנות בין שני מנהיגים שמבינים זה את זה.

שימשיכו ללגלג

הכותרות נגד נתניהו יתחלפו בימים הקרובים בכותרות אחרות נגדו. בזמן שהטוקבקיסטים ונגרריהם יעברו לעסוק בנושא הבא שעל סדר היום, ימשיכו פקידי משרד החוץ ושליחיו של נתניהו במאמצים להביא לשחרורה המוקדם של ישככר. אם וכאשר המאמצים האלה ישאו פרי, נזכה לראות אותה נוחתת בישראל, מחוייכת ומאושרת, אחרי הגיהנום שעברה בכלא הרוסי.
האם היא ואותם טוקבקיסטים יידעו לפרגן לנתניהו על שחרורה המוקדם? על העבודה השקטה שנעשתה בהנחייתו ובהובלתו? משום מה לא נראה לי שנזכה לתרועות מהם, אבל כמו שאמר לי השבוע שר בכיר בליכוד: שהם ילגלגו ואנחנו נמשיך להביא הישגים לישראל
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.