זאב נחמנזון

אחד הדברים היפים ביותר בחלומות – הוא שאין להם גבול. ישנם החלומות סטנדרטיים, שנפוצים יותר כמו להתחתן, להביא ילדים, למצוא עבודה מצוינת ועוד, ועל פי רוב החלומות האלו מתגשמים.

יש גם הרבה חלומות ילדות שנשכחים במרוצת השנים, לדוגמה לטוס לירח או לרכב על חד קרן, וכשהמציאות טופחת על הפנים אנחנו מבינים שאלו לא חלומות ברי הגשמה (אלא אם יש לכם קשרים בנאס"א, לפחות בשלב זה).

אותה מציאות, לצערנו, טופחת על הפנים לא פעם במקומות של חולשה, ומרחיקה אותנו מחלומות גדולים שאנחנו יכולים להגשים. וכפי שציינו בהתחלה – לחלומות האלו אין גבול והם משתנים מאדם לאדם. זה יכול להיות הישג אתגרי כמו להעפיל לפסגת הר אימתני, או להגיע לקצה העולם, זה יכול להיות עסק שרציתם לפתוח, פנטזיה רחוקה, מכונית נדירה לנהוג בה, רק תבחרו.

אז נכון, אם החלומות האלו היו מתגשמים בהינף אצבע – הם לא באמת היו חלומות, אבל גם אם קשה להשיג אותם – זה לא אומר שצריך לוותר עליהם, ויש מספר כלים ודרכים באמצעותם ניתן להגשים אותם.

כמה עולה חלום?

רוב האנשים בעולם תמימי דעים שכסף לא יכול לקנות אושר. עדיין, הוא בהחלט יכול לקרב אותו, ואם יש אפשרות והיא ריאלית אז למה לא, בעצם? אחת הסיבות הנפוצות לכך שאנשים לא רודפים אחרי חלומם היא כספית.

אין מספיק או שזה יקר מדי. ובכן – אם כל מה שמפריד ביניכם לבין חלומכם זה כסף, ומדובר בסכום שאין לכם בנמצא ואתם חוסכים אליו – הבנק ישמח להציע לכם הלוואה לכל מטרה וזה משהו שכדאי לכם לבדוק. אם זה מקצר את הדרך ליעד, ואתם יכולים להחזיר את הסכום – יכול להיות ששווה לכם להגשים עכשיו, כי מצאתם הזדמנות טובה או כי זה מרגיש לכם נכון.

חלום הוא יעד, ולכל יעד יש מסע

אם הייתם יכולים להגשים את החלום שלכם כאן ועכשיו, אין ספק שהייתם עושים זאת. אבל כנראה שיש לכם עוד דרך, וחלומות לוקח לפעמים עשרות שנים להגשים. כדי לעשות את הדרך הזו בלי להישבר או לוותר – יש לנו את ה-Milestones.

אותם ציוני דרך שתציבו לעצמכם במסע, ובכל פעם שתגיעו לאחד – תתקרבו עוד מהלך שלם אל החלום. החלוקה הזו למקטעים גם הופכת את המסע לקל יותר, ובכל פעם שסוגרים אחד – מקבלים משב מרענן של מוטיבציה, שדוחף קדימה אל נקודת הציון הבאה.

בין אם מדובר בחסכון של סכומי כסף קצובים כל פעם, או ברכישה או הרכבה של חלק מסוים מתוך מכלול שקשור לחלומכם – זו הדרך הנכונה לפעול בה.

כל חלום בעיתו

אחד הדברים החשובים בדרך להגשמה הוא סבלנות. נכון, קוראים לזה "המרדף אחר החלום" אבל בדיוק כמו בתחרות ריצה – כשמדובר במרחקים ארוכים החוכמה היא לא לרוץ כמה שיותר מהר אלא לדעת מתי לשמר כוח, מתי להאיץ ומתי לתת את הכל.

הגדרתם יעד מסוים – התכוונו אליו, הציבו לעצמכם נקודות בדרך, אבל אל תתפלאו ואל תתאכזבו אם יופיעו בחיים שלכם כל מיני מקרים או סיטואציות שיאטו ויעכבו אתכם. לא הכל ניתן לתכנן ואם וכאשר קורה משהו כזה – שווה להיערך בהתאם ולהיאזר בסבלנות.

מנגד, החיים יכולים גם להפתיע אתכם ולפני שתבינו איך ומאיפה – תמצאו את עצמכם עומדים מול הזדמנות שלא בטוח כלל שהיא תחזור על עצמה, ויש לחבק אותה בשתי ידיים מבלי להסס. הרעיון – היו קשובים לחלום שלכם ולעצמכם, ובסוף תגשימו אותו.

תחשבו חיובי

וכן, יש פה הרבה מעבר לאמירה "רוחנית". הגשמה פירושה הפיכת החלום למעשי, ומעשים מצריכים מחשבה. ככל שתגיעו בגישה חיובית, תתמקדו בהפיכה למעשי – תוכלו לסנן רעשי רקע וגורמים שיכולים להפריע לכם בדרך.

תדעו לקבל, לשנות ולהסתגל ותזכרו שבסוף הדרך מחכה לכם משהו שרציתם ולא האמנתם שתשיגו. וכל רגע שאתם חושבים עליו ומתקדמים אליו באופן חיובי – גדל הסיכוי שתגשימו אותו, וזו הסיבה למענה אתם עושים את כל זה. בהצלחה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא