אירוע הגרלת הבתים בקרמלין. צילום: אתר FIFA
אירוע הגרלת הבתים בקרמלין. צילום: אתר FIFA

 

אחד האירועים המסקרנים והמרתקים בעולם, הגרלת מונדיאל 2018 ברוסיה נערכה ביום שישי בערב במוסקבה. הרוסים, איך לא, רצו לשדר עוצמה לעולם והחליטו בתאום עם פיפ״א לקיים את האירוע הענק הזה בקרמלין. עבור פוטין, העובדה שהעולם כולו עקב בדריכות אחרי הגרלת 32 הנבחרות שהעפילו לטורניר הגדול בעולם בשידור ישיר מהקרמלין, זה כבר הניצחון הגדול מכולם.

יש בתים למונדיאל. צילום: אתר FIFA
יש בתים למונדיאל. צילום: אתר FIFA

 

אחרי הגרלת שלב הבתים נערכה גם הגרלת לוח המשחקים. אפשר כבר להוציא את היומנים ולהזמין טיסות לרוסיה. רוסיה המארחת תשחק נגד ערב הסעודית במחזור הפתיחה שיהיה בתאריך 14 ביוני. המשחקים המעניינים שייערכו בשלב הבתים יהיו: פורטוגל מול ספרד ובלגיה מול אנגליה. כל הנבחרות הגדולות אמורות לעלות לשמינית הגמר אלא אם יהיו הפתעות. לפני ההגרלה נאמו נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין ונשיא פיפ״א ג'אני אינפנטינו.

סדר משחקי שלב הבתים:

15.6: רוסיה – ערב הסעודית (12:00)

15.6: מצרים – אורוגוואי (14:00)

15.6: מרוקו – איראן (17:00)

15.6: פורטוגל – ספרד (20:00)

16.6: צרפת – אוסטרליה (12:00)

16.6: ארגנטינה – איסלנד (15:00)

16.6: פרו – דנמרק (18:00)

16.6: קרואטיה – ניגריה (21:00)

17.6: קוסטה ריקה – סרביה (14:00)

17.6: גרמניה – מקסיקו (17:00)

17.6: ברזיל – שוויץ (20:00)

18.6: שבדיה – דרום קוריאה (14:00)

18.6: בלגיה – פנמה (17:00)

18.6: טוניסיה – אנגליה (20:00)

19.6: פולין – סנגל (14:00)

19.6: קולומביה – יפן (17:00)

19.6: רוסיה – מצרים (20:00)

20.6: פורטוגל – מרוקו (14:00)

20.6: אורוגוואי – ערב הסעודית (17:00)

20.6: איראן – ספרד (20:00)

21.6: צרפת – פרו (14:00)

21.6: דנמרק – אוסטרליה (17:00)

21.6: ארגנטינה – קרואטיה (20:00)

22.6: ברזיל – קוסטה ריקה (14:00)

22.6: ניגריה – איסלנד (17:00)

22.6: סרביה – שוויץ (20:00)

23.6: בלגיה – טוניסיה (14:00)

23.6: גרמניה – שבדיה (17:00)

23.6: דרום קוריאה – מקסיקו (20:00)

24.6: אנגליה – פנמה (14:00)

24.6: יפן – סנגל (17:00)

24.6: פולין – קולומביה (20:00)

25.6: ערב הסעודית – מצרים (16:00)

25.6: אורוגוואי – רוסיה (16:00)

25.6: איראן – פורטוגל (20:00)

25.6: ספרד – מרוקו (20:00)

26.6: דנמרק – צרפת (16:00)

26.6: אוסטרליה – פרו (16:00)

26.6: ניגריה – ארגנטינה (20:00)

26.6: איסלנד – קרואטיה (20:00)

27.6: דרום קוריאה – גרמניה (16:00)

27.6: מקסיקו – שבדיה (16:00)

27.6: סרביה – ברזיל (20:00)

27.6: שוויץ – קוסטה ריקה (20:00)

28.6: יפן – פולין (16:00)

28.6: סנגל – קולומביה (16:00)

28.6: אנגליה – בלגיה (20:00)

28.6: פנמה – טוניסיה (20:00)

 

הבתים:

בית א': רוסיה, אורוגוואי, מצרים וערב הסעודית

בית ב': פורטוגל, ספרד, איראן ומרוקו

בית ג': צרפת, פרו, דנמרק ואוסטרליה

בית ד': ארגנטינה, קרואטיה, איסלנד וניגריה

בית ה': ברזיל, שוויץ, קוסטה ריקה וסרביה

בית ו': גרמניה, מקסיקו, שבדיה ודרום קוריאה

בית ז': בלגיה, אנגליה, טוניסיה ופנמה

בית ח': פולין, קולומביה, סנגל ויפן




מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20