משרד הבריאות עדכן בליל אמש (ג') נכון ל-  13.7 (סיכום של 24 שעות), כי מנין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 42,360 מאומתים, מתוכם 22,324 חולים פעילים כיום. 1,718 חולים חדשים אובחנו  ביממה האחרונה.

בפילוח לפי מצב בריאותי, 22,027 מהחולים נמצאים במצב קל, 114 במצב בינוני ו- 183 במצב קשה שמתוכם 56 מונשמים. מנין הנפטרים עומד על 371 מתים.

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

למרות המספרים שממשיכים לטפס, מחלוקות פוליטיות ומחאות ציבוריות מעכבים את הצעדים הלאומיים שמבקשת הממשלה לנקוט כנגד התפשטות הנגיף. לאחר הפגנת מחאה שכללה הפרות סדר וחסימות כבישים נגד הסגר שהוטל על העיר ביתר עילית, הודיע מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי לראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין על ביטול הסגר על העיר, החל ממחר בבוקר.

בכירים בליכוד האשימו את כחול לבן בפופוליזם ומשחקים פוליטיים, ואף טענו כי גנץ מוביל את ישראל לסגר מלא.

 

Photo by Flash90

 

בתוך כך שר הבריאות יולי אדלשטיין הביע את מורת רוחו מחוסר הסבלנות מצד הציבור כלפי ההוראות של משרדו והוסיף כי הם "מנסים להתגבר על התחלואה. איני מבין למה כל הצעה של משרד הבריאות נתקלת בהתנגדות". עוד אמר אדלשטיין כי "הסגרים והתקנות לא נעימים – אבל זה לא עונש". שר הבריאות הביע את אמונתו שמדינת ישראל תתגבר על הנגיף ואמר כי "בסוף ננצח, הציבור קשוב ואנו פועלים בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות ופיקוד העורף".

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.