מאז 2014 הונהג נוהל בישראל שמאפשר להוציא מגבולות המדינה , אבל רק בהסכמה. כל מסתנן שהסכים לגירוש מרצון קיבל מענק של אלפי דולרים ומי שסירב – נשלח למתקן חולות. הנוהל הביא לגירוש של כ-15 אלף , עד שבאוגוסט השנה פרסם בג”ץ פסק דין שנוי במחלוקת שפסל את מערכת התמריצים הזו.

ההסכמים החדשים ייאפשרו להמשיך במדיניות ההרחקה וכן יאפשרו סנקציות מסוגים שונים על מסתננים בלתי חוקיים שיסרבו לעזוב את הארץ.

ארגוני השמאל ופעילי זכויות האדם ימשיכו לעתור כנגד החלטות מהסוג הזה, אבל תושבי דרום תל אביב יכולים אולי לראות את האור בקצה המנהרה. אלו שהתעוררו יום אחד לַמציאות שטפחה על פניהם.

אלו שחיים יום יום עם פריצות לבתים, אלימות, אלכוהול, סמים ופגיעות מיניות כלפי נשים. הזהות היהודית שכמעט נמחקה לחלוטים מהאזור, בתי כנסת שהפכו למקומות שתיה ומפגש ואזורים שלמים שהפכו לגטאות שתושביהם מפחדים לצאת מהם מהבית בלילות.

אז נכון, זו אותה הממשלה שפרקה בגן לוינסקי את האוטובוסים עם המסתננים, ואותה הממשלה שבחרה לעצום את העיניים כשתושבי תל אביב זעקו את כאבם, אבל אולי עכשיו, אחרי שנים של הזנחה, תביט לתושבי דרום תל אביב בעיניים ותגיד להם – גם אנחנו רואים מה קורה שם.
ליטל שמש

ליטל שמש


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.