לראשונה בהיסטוריה של ממלכת יוכלו הנשים במדינה להוציא רישיון נהיגה ולנהוג. המהלך הדרמטי התאפשר לאחר שהמלך סלמאן הוציא צו מיוחד המאפשר לנשים להוציא רישיון נהיגה ולנהוג. מוקדם יותר השבוע התרחש מהלך היסטורי נוסף כשהמלך סלמאן איפשר לנשים להיכנס לאיצטדיונים לכבוד חגיגות העצמאות למדינה.

אין ספק שמדובר בסיבה למסיבה, והגיע הזמן שנתחיל לראות שינוי במעמד האישה בעולם המוסלמי. בסעודיה אמנם מותר עכשיו לנשים לנהוג, אבל אסור להן לצאת מהבית בלי שהן מכוסות מכף רגל ועד ראש ואסור להן לעבוד לצד גברים.

עד לפני שנה בלבנון פטרו אנס מאונס אם היה מתחייב לשאת את הנאנסת לאישה. כן, מה ששמעתם, כי לשאת את קורבן האונס שלך מאפשר לה לשמור על כבודה. כי היא זו שצריכה לשמור על הכבוד כמובן. הרשימה יכולה להמשיך עוד ועוד – בעיית הרציחות על רקע כבוד המשפחה במגזר הערבי ובעיית הפוליגמיה במגזר הבדואי; הנשים במצרים שסובלות מהטרדות מיניות על בסיס יומיומי ועד למצב הנשים בסוריה שחשופות למעשי אונס, חטיפות ועינויים מצד נאמני המשטר.

העלייה של הזרמים הקיצוניים בעולם המוסלמי מדרדרת את מצבן של הנשים עוד יותר, אבל נקודת האור היא הנשים המוסלמיות שמרימות את ראשן, כותבות, מפגינות ומוחות על מצבן. אותן הנשים שמבקשות שוב ושוב להעביר את המסר שככה לא אמור להיראות האסלאם. אור קטן באפילה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.