פעילי הג'יהאד האסלאמי. צילום: פלאש90
פעילי הג'יהאד האסלאמי. צילום: פלאש90

 

הג׳יהאד האסאלמי הפלסטיני הוציא הבוקר (א') הודעה רשמית בעקבות פנייתו של מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב פולי מרדכי, שהזהיר את הנהגת הג'יהאד האסלאמי בדמשק כי ירסנו את ארגון הטרור ברצועה. ״תגובתנו על איומי האויב שאותה משננים הפעילים הזוטרים ביותר בתנועת הג'יהאד האסלאמי: לא נקל ראש בשמירה על עמנו ואדמותינו״. נמסר בהודעה רשמית מטעמם.

״חיי בני עמנו וילדנו יקרים אצלנו בדומה לחיי ודם מנהיגנו. הטרור של האויב ואיומיו לא מפחידים אותנו ולא יניעו את מנהיגנו העומדים איתן להמשיך בדרך הג'יהאד, ההתנגדות והשמירה על עקרונות היסוד. המסר שלנו למתיישב ולרוצח הפושע: ידכם המגואלות בדם הילדים לא יחדלו מלרצוח עד שנגדע אותן או שתלכו מאדמתנו וארצנו".

"האיומים של האויב לפגוע בהנהגת התנועה הם הכרזת מלחמה, שאנו נבלום אותה. אלו איומים החושפים את כוונות התוקפנות הציוניות שהחלו על ידי כוחות האויב הציוני מאז סיום צוק איתן 2014".

האלוף פולי מרדכי. צילום מסך
האלוף פולי מרדכי. צילום מסך

 

בג'יהאד האסלאמי הפלסטיני מבהירים כי אין בכוונתם לוותר על תגובה לפיצוץ המנהרה בה מצאו מותם פעילים רבים ובעוד חמש גופות מוחזקות בידי ישראל. "אנו חוזרים ומדגישים את זכותנו להגיב על כל תוקפנות, ובכלל זה זכותנו להגיב על פשע התוקפנות נגד מנהרת ההתנגדות מזרחית לדיר אלבלח שהביא למותם של 12 פעילים מאלקסאם והפלוגות״.

כזכור אמש (שבת) פנה המתפ״ש מרדכי בסרטון לחמאס ולגי'האד האסלאמי ברצועת עזה ואמר: "אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו״.

״ישראל פוצצה לפני כשבועיים מנהרת טרור בשטח הריבוני של מדינת ישראל״ אמר האלוף מרדכי בפניה ישירה לרצועה ולפלסטינים, והבהיר: ״כדאי שיהיה ברור״ כי ״לכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס״.

פיצוץ המנהרה. צילום פלסטיני
פיצוץ המנהרה. צילום פלסטיני

 

בנוסף פנה האלוף מרדכי להנהגת ארגון הטרור היושבת בדמשק בסוריה ואמר : "אנחנו מייעצים להנהגת הג׳יהאד האסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים מפקדת הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון – רמדאן שלח וזיאד נח'אלה – קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שתישאו באחריות".

במערכת הביטחון ובצה״ל מעריכים לפי שעה כי אם הג׳יהאד האיסלמי הפלסטיני לא יקבל את המסר, גזרת הדרום לא תחזור לשגרה והכוננות מחשש לפיגוע נקמה תימשך.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון