מפלגת הבריטית הפכה בסוף השבוע לבדיחת רשת לאחר שפרסמה מודעה בטוויטר בה היא מברכת את העם היהודי לרגל חג כשבפרסום מופיע לחם.

"בזמן שהעם היהודי מתכונן לפסח, אנחנו מאחלים לכולם בקהילה היהודית !", נכתב במודעת מפלגת השמאל לצד סמלים של מגן דוד, כוס יין ופת . הגולשים מיהרו לצנן את ההתלהבות ולהצביע על הטעות הקריטית של הוספת חמץ גמור לברכת החג.

הברכה המביכה של הלייבור לפני התיקון

 

"חברים, זו . בפסח יהודים לא אוכלים לחם. כל הקטע של החג הוא שלא אוכלים לחם", כתב גולש אחד. "תגידו לי שזו בדיחה. בפסח??? זה מה שקורה כשמבזבזים שנים בלספר ליהודים שאתה יודע יותר מהם על יהדות", צייצה גולשת אחרת.

"החג נסוב סביב אי אכילת לחם, זה מראה שאין לכם ידע קלוש בנוגע לקהילה שלנו. מביש לחלוטין", הוסיף צייצן אחר. גולש התבדח ופרסם בתגובות ברכה משלו לחג הפסחא הנוצרי עם סממנים של חג המולד. עוד תהו הגולשים האם לרגל צום הרמדאן המוסלמי יפרסמו בלייבור ברכה לצד איור של ארוחה דשנה.

ברכה אפשרית של הלייבור לרמדאן?
גולש מתבדח עם ברכת פסחא לחברי מפלגת הלייבור

 

לאחר הביקורות הרבות שספגה המפלגה, המודעה תוקנה והוסרו ממנה כיכר הלחם וכוס היין. חלק מהגולשים הודו להם על התיקון ועל כך שהמודעה המקורית גרמה להם לפרצי צחוק. אחרים נותרו סקפטים בנוגע לכנות הברכה.

לא יכולתם למצוא יהודי לשאול אותו בנוגע לכוס היין אז העדפתם להסיר גם אותה?", תהה אחד הגולשים. "אף אחד לא קונה את זה", צייץ גולש אחר.

הברכה המתוקנת של הלייבור
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.