"עוצרים את שפועל במחשכים", זעקו כותרות פרויקט מימון ההמונים שהוקם לצורך כספים כדי לעתור לבג"ץ בדרישה לסגור לאלתר את המכינה הקדם-צבאית '' בעלי. היעד עמד על 200,000 ש"ח. אלא שאתמול, שלושה חודשים אחרי, תם חלון ההזדמנויות – הפרויקט נסגר כשהסכום עומד על ‏117,752 ש"ח בלבד.

"מאיימים להרוס ולהחריב את ערכיה של "

כזכור, הסיבה לפתיחת הפרויקט, לדברי היוזמים בעמותת 'הברית האזרחית הישראלית', הייתה כי "במשך עשרות שנים פועלת בחצר האחורית של מדינת ישראל מכינת '' שמעבירה את חניכיה, נערים בני 17 ו-18, קורס לפיקוד וקצונה משיחי, במטרה להחדיר לצה"ל מפקדים וקצינים עם תרמיל ערכים שמאיים להרוס ולהחריב את ערכיה היהודים והדמוקרטים של ישראל", כך נכתב בדף ההסבר לפרויקט באתר מימון ההמונים drove.

"הפעולה סגורה". עמוד הפרויקט שתם. צילום מסך מתוך מתוך דף הפרויקט באתר drove

 

אל ההסבר המסית צורף סרטון ובו קטעים ערוכים ונטולי הקשר משיעורים שהעבירו רבנים המלמדים במכינה בשלל מסגרות, המוכיחים כביכול כיצד "הם פועלים לכבוש את צה"ל כקרש קפיצה ללב החברה הישראלית, בדרך להפיכה דתית, והקמת מדינת יהודה ההלכתית, על כל שטחי ארץ ישראל". לדברי היוזמים, "זה החזון המשיחי שלהם, זאת המטרה".

על פי עו"ד יאיר נהוראי, החתום על הפרויקט, "רק עתירה לבג"ץ תוכל למנוע את הסכנה, ולעצור את עשרת המיליונים שמעביר בנט בשנה ממשרד החינוך לאנשיו בצבא המשיחי ב'עלי'". לשם כך, הסביר נהוראי, הם היו זקוקים לכסף שישמש למשאבים, כוח אדם ואלפי שעות עבודה הכוללת תמלול מאות שעות של שיעורים במכינה ועיבוד החומר לכדי דו"ח משפטי. כל זאת כדי ש"נפסיק לממן מהכיס שלנו את מי שמבקש אותנו".

"ביחד נציל את החיילים והחיילות שלנו מהידיים שלהם. ביחד נעשה סוף למשיחיות, ונחזור לשפיות", חתם היוזם בפאתוס.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.