זה אבי גבאי, יושב ראש המחנה הציוני וכנראה שיש לו בעיה. הנה בפעם השנייה בתוך יממה הופכת המפלגה שהוא עומד בראשה לסביבה עוינת נשים. לא תמה סערת ח"כ ברושי שנגע בישבנה של ח"כ איילת נחמיאס ורבין והנה היום פרשה חדשה.

מותקפת חדשה, גם היא חברת כנסת, גם הפעם זה קרה באירוע בהשתתפות חברי הכנסת של המחנה הציוני. הנה מה שכותבת חברת הכנסת לאה פדידה בתלונה לוועדת האתיקה:

 

רוזנטל בתגובה כותב: גם חברות כנסת אלמוניות זקוקות לתשומת לב. הוא מצרף ציוץ של העיתונאי יקי אדמקר על קרב צרחות בין לאה פדידה למיקי רוזנטל לאחר שפדידה אמרה שהיא רוצה להצביע בעד חוק שוברים שתיקה של בנט".

אז פדידה אולי אלמונית, אבל בהיכרות שלנו עם חבר הכנסת רוזנטל אין לו במה להתגאות. מיקי רוזנטל מתקרב בצורה מאיימת לאשה תוך שהוא מרים את קולו. לפני שלושה חודשים התקרב בצורה מאיימת אל תושבת מבוגרת מדרום תל אביב במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת.

 

אז פעם זה על תושבת מבוגרת מדרום תל אביב ועכשיו זאת חברת כנסת מהסיעה שלו. רוזנטל גיבור על נשים, בעיקר נשים מבוגרת כנראה. לצד הבעיה של רוזנטל – גם לאבי גבאי יש בעיה. הנה בפעם השנייה בתוך כמה ימים הופכת המפלגה שהוא עומד בראש לסביבה עויינת עבור חברות הכנסת שלה. אתמול רק בשעת ערב מאוחרת מצא גבאי זמן להתייחס לפרשת ברושי ונחמיאס ורבין – הנגיעה בישבן:

אז האם התגובה הזאת של גבאי על ורבין נכונה גם במקרה הזה של פדידה, שגם לה, וודאי, יש רגשות? במילים אחרות, האם גם הפעם יעדיף גבאי, לפרסם תגובה רפויה, שמגלגלת את ההחלטה כיצד לנהוג בסיפור הזה אל הקורבן מבלי להראות לשניים האלה, ברושי ורוזנטל, את הדרך החוצה מהכנסת? רחוק רחוק, לבד, רק הם וההתנהגות הבזויה של שניהם כלפי נשים.

אמיר איבגי

אמיר איבגי