שרת התרבות מירי רגב הודיעה לבמאי הקולנוע כי נבחר להדליק ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. "זה כל כך משמח אותי, אני פריק של " אמר נשר לרגב עם קבלת הבשורה.

רגב עם נשר

 

"‏נשר הוא במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע ישראלי שיצירותיו זכו להצלחה רבה בישראל ומחוצה לה", נימקה הוועדה את בחירתה. "נשר ידליק את המשואה לכבודם של נשות ואנשי הקולנוע הישראלי ולכבודן של משפחות תורמי האיברים בישראל שבהחלטתם מצילים נפשות".

נשר שכל את בנו ארי ז"ל בן ה-17 בתאונת פגע וברח שאירעה בשדרות רוקח בתל אביב בחודש ספטמבר האחרון. הנהג המעורב בתאונה הוא יצחק אספה מאנאמטו, שחקנה של מ.ס אשדוד, קבוצת כדורגל מליגת העל. המשפחה החליטה לתרום את איבריו של ארי לחולים הזקוקים להם ובכך הצילה חמישה אנשים.

ז"ל עם אביו ואמו. צילום: רפי דלויה

 

‏"אני חושב עליו בכל רגע ורגע, לא משנה מה קורה מיוחד. כששמעתי את ההודעה חשבתי על זה מנקודת מבט גדולה מהשמחות ומהאסונות שלי", אמר הבוקר נשר בראיון לגלי צה"ל.

עוד ציינה הוועדה בנימקיה כי "סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית ומשמיעים את קולם הייחודי של מגזרים וקבוצות שונות בתוכה. נשר הפך לאחד מסמליה של תעשיית הקולנוע המשגשגת בישראל שקוצרת הצלחות רבות ומגיעה אל ליבם של מליוני אנשים".

"יכולת ללכוד בעדשת הרגש את צילומי חיינו"

לדברי השרה, שקיבלה את המצלת הוועדה, "אני גאה בבחירה באבי נשר להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב. אבי, מענקי הקולנוענים שלנו, זכה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל על יצירתו הקולנועית, המתכתבת ברובה עם הוויית החיים הרב גונית בישראל. עיסוקו המרגש בתמונות חיים של קבוצות ויחידים בחברה הישראלית, מ'הלהקה', אחד מסמליו המובהקים של צה"ל ועד 'סיפור אחר' ועוד רבים וטובים, מבטא את יכולתו ללכוד בעדשת הרגש את צילומי חיינו. הטרגדיה האישית, שפקדה את נשר ואת משפחתו עם אובדנו הטראגי של בנו, ארי ז"ל, חשפה מימדים אנושיים מרגשים נוספים של נשר, יכולת הנתינה האדירה, עם תרומת איבריו של בנו להצלת חיים והקריאה לאחדות בעמנו. אבי, אני מחבקת אותך ואת משפחתך ומודה לך על תרומתך הענקית לתרבות ולחברה הישראלית. אתה מסמל בעיניי את הרוח הישראלית הטובה, רוחה של האחדות ואהבת ישראל, הנישאת על כנפי נשר אדירות מעל כל מחלוקת".

שלשום (ג') הפתיעה השרה רגב את הזמר יהודה פוליקר בהופעה חיה בזאפה והכריזה כי גם הוא ידליק משואה ביום העצמאות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.