מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, , מאושפז בימים האחרונים במרכז הרפואי 'רבין' בפתח תקווה וצפוי להישאר שם להשגחה. אזרחים שנתקלו בו בקמפוס בילינסון, שם מאשרים את הדיווח, התקשו לעכל את גודל האבסורד.

עריקאת, שמכהן כחבר הוועד המרכזי של פת"ח, חזר לאחרונה מארה"ב לאחר שיו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, קרא לבכירים פלסטינים לעזוב את וושינגטון בעקבות הכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל. בשיחה עם עיתון "הארץ" אמר כי "הגיע הזמן לעבור למאבק על מדינה אחת עם שוויון זכויות לכל מי שחי בפלסטין ההיסטורית מהירדן לים".

באוגוסט האחרון טען עריקאת כי "אי ההכרזה של ממשל טראמפ, שהמטרה הסופית לתהליך השלום היא הקמת שתי מדינות, מתקבל בקרב ממשלת ישראל כאפשרות להרוס את אופציית שתי המדינות, והחלפתו בהקמת מדינת – דבר מבוצע הלכה למעשה על ידי ממשלתו של נתניהו באמצעות חוקים גזעניים".

חודשיים קודם לכן אמר עריקאת באירוע אנטי-ישראלי באו"ם בנושא '50 שנים לכיבוש הישראלי' כי "כדי להביס את דאעש, צריך לסיים את הכיבוש הישראלי". הוא הוסיף כי מי שאשם ב'קידום האפרטהייד' הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לצערנו אין לנו פרטנר בממשלת ישראל היום. נתניהו מנסה להחליף את פתרון שתי המדינות במדינה אחת ולייצר שתי מערכות נפרדות- כלומר, אפרטהייד".

כזכור, שר הביטחון לשעבר משה יעלון האשים בספרו את עריקאת בדבר הפצת עלילת הדם אודות במהלך מבצע חומת מגן. בנוסף, שיבח עריקאת את רוצחי השר רחבעם זאבי הי"ד וערך ביקורי תנחומים בבית משפחות מחבלים.

המילואימניקים מחו, משרד הבריאות הבהיר כי עריקאת לא יעבור השתלה בישראל

עריקאת בן ה-62 הוא מבכירי הרשות הפלסטינית. בעבר שימש ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני מול ישראל. אלא שבשנה האחרונה בריאותו התרופפה והתברר כי הוא סובל ממחלת ריאות קשה.

סאיב עריקאת. צילום: פלאש 90
סאיב עריקאת. צילום: פלאש 90

בחודש אוקטובר האחרון עבר עריקאת בהצלחה ניתוח להשתלת ריאות במדינת וירג'יניה בארצות הברית, זאת לאחר שחיילי מילואים ישראלים המחזיקים בכרטיס אד"י לתרומת איברים פתחו בקמפיין להסרת שמו מרשימת הממתינים להשתלה בישראל.

בעקבות המחאה, משרד הבריאות הישראלי הבהיר כי עריקאת לא יוכל להיכלל ברשימת הממתינים להשתלת ריאות בישראל מפני שהוא אינו תושב המדינה ומתוך "מחויבות עליונה לשמור על טוהר הליכי ההקצאה לתרומת איברים". בסביבתו טענו כי לא חלה הדרדרות במצבו מאז הניתוח.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.