"אחרי שנים בהן העיצוב הנקי נחשב לחוד החנית העיצובי, מתפשט לו שוב הצבע הלבן בחללים השונים ומעניק להם מודרניות עיצובית.

הלבן הוא אחד משלושת הצבעים הניטרליים – שחור לבן ואפור- אשר משתלבים ועובדים עם כל צבע אחר, ובכל סגנון של עיצוב.

ללבן מספר גוונים שונים, עשירים ויפים, המשתלבים בטבעיות עם כל צבע, מרקם וסגנון, ומאפשר שילוב של מגוון אלמנטים עיצוביים שיכולים להיות מנוגדים או משלימים."

כך מתארת מיכל נוף מנהלת השיווק של 'רשפים' את הייחודיות שיש בצבע הלבן.

 

קרדיט – יחצ

עיצוב לבן, נקי ומינימליסטי

עיצוב בגווני לבן בהירים הוא עיצוב צנוע ומינימליסטי, אך במקביל בעל נוכחות מרשימה שמשדר טוהר, הרמוניה וניקיון. משחק גוונים של לבן ושמנת מתאים לכל חדר ולכל צבע, וכך אפשר לשלב בבית צבעים נקיים ובהירים יחד עם אלמנטים ופריטים צבעוניים ומלאי חיים אשר ידגישו את הניגודיות ויחדדו את הקלאסיות שהצבע הלבן מביא עמו.

"יש החוששים כי לבן יכול להיות משעמם ולהפוך חדר למדכא, לקר" מסבירה  מיכל נוף. "לכן, צריך לדעת מראש מה אנחנו מתכוונים לשלב בחלל. קישוט הבית באביזרים ואקססוריז לבנים יכול להכניס מצב רוח רגוע, ולייצר חלל רומנטי ורך.

למשל, שילוב ספה איכותית בצבע לבן תתמזג בכל חלל ותוכל להעניק מראה נקי ומודרני. אפשר לשלב כריות בשלל צבעים שיעניקו ניגודיות למראה הלבן. אם אנו מחפשים מראה ניחוח כפרי וחמים, נשלב שולחן עץ מלא ועתיק ושטיח כהה".

שילוב הצבע הלבן בעיצוב הבית

"כל אחד אוהב לשלב את הלבן בביתו בין אם מדובר בגוון הדומיננטי בבית ובין אם בנגיעות קטנות. עובדה זו אינה מפתיעה בהתחשב שהצבע הלבן מסמל עבורנו דברים חיוביים כמו חגיגיות, אלגנטיות ועוד. מה גם שהצבע הלבן משפיע על מצב הרוח שלנו. יחד עם זאת, צבע לבן בלבד יכול להפוך את החלל למנוכר וקר ועל כן שילוב עם צבעים אחרים מוסיף נופך מעניין".

 

קרדיט – זהבי עצמון.

 

תתי גוונים בעיצוב הבית בלבן

גווני הלבן שנמצאים ליד הלבן הקלאסי – צבעי שמנת, מוקה וגרייז' בהירים – מתאימים מאוד ליצירת רקע הולם לפריטים דומיננטיים ובעלי נוכחות ויוצרים תחושה מרגיעה, נוחה ושלווה. מדובר בצבע רפלקטיבי (מחזיר אור),

באמצעותו ניתן לנצל את התאורה הטבעית והמלאכותית כדי ליצור בחלל תחושה מרווחת  ומראה פתוח. "העיצוב הלבן משרה אווירה של רוגע, שלווה ורומנטיות. העיצוב מתאים לכל חדרי הבית מחדר הרחצה ועד המטבח ויוצר מראה נקי ומודרני.

הלבן הוא צבע המשמש בדרך כלל חללי פנים מודרניים, משתלב נהדר עם שחור ויוצר ניגוד מדהים. המראה הלבן מעניק מראה נצחי, מתאים לכל גוון ואינו נכשל ביופיו לעולם.. זו הסיבה לפופולאריות שלו.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20