מגן על "" ועל ידידי "שלום עכשיו" מפני נתניהו. היום (ב') אמר האמריקאי לעיתון "הארץ" כי הממשל האמריקאי "מעריך את המידע שמפרסמים שני הארגונים" על המצב ביהודה ושומרון. קירבי הוסיף כי "ארה"ב סבורה שממשלות צריכות להגן על חופש הביטוי וליצור אווירה בה כל הקולות יכולות להישמע".

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר מסביר מדוע הוא תומך בהשתתפות בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

"איני מתכוון להתייחס לכל מה שנאמר. באופן כללי, אנחנו מאמינים שחברה אזרחית חופשית ומשוחררת מכבלים היא מרכיב קריטי בדמוקרטיה. כפי שאמרנו פעמים רבות, אנחנו מאמינים שחשוב שממשלות יגנו על חופש הביטוי וייצרו אווירה שבה כל הקולות יכולים להישמע. אנחנו מוטרדים ממקרים בכל מקום בעולם בהם העקרונות הללו מאוימים", צוטט קירבי ב"הארץ".

הדברים מגיעים על רקע הפוסט שפרסם נתניהו נגד "בצלם" ונגד ארגון ידידי "שלום עכשיו" בארה"ב: "בדיון שהתקיים במועצת הביטחון של האו"ם הצטרפו ארגוני 'בצלם' ו'ידידי שלום עכשיו בארה"ב' למקהלת ההכפשות נגד ישראל, ומחזרו את הטענה השקרית ש'הכיבוש וההתנחלויות' הם הסיבה לסכסוך. יו"ר 'בצלם' הפציר במועצת הביטחון לפעול נגד ישראל. מה שהארגונים הללו לא מצליחים להשיג בבחירות דמוקרטיות בישראל, הם מנסים להשיג על-ידי כפיה בינלאומית. זהו מעשה לא ראוי", הוסיף.

לאחר פרסום הפוסט בפייסבוק, שוחח נתניהו עם יו"ר הקואליציה דודי ביטן והשניים הודיעו יפעלו לבטל את תקני השירות הלאומי בארגון השמאל עם תחילת המושב, על ידי שינוי חוק השירות הלאומי. בארגון "בצלם" יש תקן לאדם אחד בשירות לאומי שנפתח ב-2012, אך כיום, תקן זה אינו מאויש. בעבר יזם שר החקלאות אורי אריאל לפעול לביטול התקן, אך נבלם על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר.

דובר משרד החוץ האמריקאי הוסיף כי ארה"ב אסירת תודה למאמצים שעושים ארגונים לא-ממשלתיים בארה"ב ובישראל, כולל ידידי "שלום עכשיו" ו"בצלם", כדי לעדכן לגבי נושאים קריטיים בנוגעים למצב בשטח, כולל לגבי הבנייה בהתנחלויות. "אנחנו נותרנו מודאגים מאוד לגבי המשך הבנייה בהתנחלויות, היינו עקביים וברורים לגבי ההתנגדות העזה שלנו לפעולות האלה שחותרות תחת המטרה של השגת שלום".

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה ביום שישי דיון מיוחד שעסק בבנייה בהתנחלויות ובמזרח ירושלים. בדיון השתתף מנכ"ל ארגון "בצלם" חגי אלעד. במהלך דבריו בישיבה קרא מנכ"ל "בצלם" למועצת הביטחון לנקוט בצעדים נגד ישראל. "אחרי כל כך הרבה שנים צריך להסיק מסקנות. ישראל לא תפסיק את הדיכוי שלה יום אחד רק כי היא תכיר לפתע בעוולותיה", אמר, "עד עכשיו העולם סירב לבצע פעולות יעילות… אנחנו זקוקים לעזרתכם. הפלסטינים צריכים לקבל את זכויותיהם. הכיבוש חייב להסתיים ומועצת הביטחון חייבת לפעול – עכשיו".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.