דף הבית > אקטואליה וחדשות > הבית הלבן מסרב לתמוך בהגדלת הסיוע הבטחוני

הבית הלבן מסרב לתמוך בהגדלת הסיוע הבטחוני

הבית הלבן הודיע הלילה כי לא יתמוך בהגדלת תקציב הסיוע לתכניות הפיתוח של מערכות ההגנה מפני טילים של ישראל

הבית הלבן הודיע הלילה על התנגדותו להצעת הקונגרס להגדלת המימון עבור תכנית ההגנה מפני טילים של ישראל בתקציב 2017.
"הממשל מתנגד לתוספת של 455 מיליון דולרים מעל בקשת התקציב לשנת 2017 עבור רכש ישראלי להגנה מפני טילים ולשיתוף פעולה עבור תכניות בפיתוח", כך הודיעה מחלקת הניהול והתקציב בבית הלבן.

כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל
כיפת ברזל. צילום: דובר צה"ל

 

הודעה זו מגיעה חודש לאחר אישור הקונגרס האמריקני של תקציב מיוחד לפרויקט ההגנה נגד טילים של ישראל שהגדיל משמעותית את התקציב הכללי. זאת במסגרת אישור חוק הביטחון הלאומי, בה אישר הקונגרס תקציב של 600 מיליון דולר סה"כ.

בשדולת איפא"ק הביעה אכזבה מההודעה ואמרו: "אנחנו מאוכזבים עמוקות מהודעת הממשל שביקרה את החלטת ועדת ההקצבות הביטחוניות לתקצב את שיתוף הפעולה להגנה מטילים בין ארצות הברית וישראל".

מלשכת נתניהו נמסר: "מדובר בוויכוח פנימי בין הקונגרס לבית הלבן על גודל התוספת השנתית לתכנית ההגנה מפני טילים. ראש הממשלה נתניהו פועל לעגן תוספת זו כחלק מהדיונים על הסכם הסיוע לעשר השנים הבאות. הסיוע הביטחוני להגנה מפני טילים, לא רק שלא יקוצץ אלא יוגדל".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון