מזכיר העיתונות של הבית הלבן, שון , נשאל הלילה (ד') במסגרת התדריך היומי לעיתונאים על דבריו של מנהיג , האייתולה עלי ח'אמנאי, שאמר מוקדם יותר כי "בקרוב ישמע מהעם האיראני".

ספייסר הבהיר כי "איראן עושה מעצמה צחוק אם היא לא מבינה שיש נשיא חדש בעיר. הנשיא טראמפ יפעל כפי שהוא יראה לנכון". עוד הוסיף ספייסר כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ "לא יישב בצד בזמן שאיראן מתייחסת בבוז או מפרה את ההסכם הגרעיני שנחתם עימה".

מזכיר העיתונות נשאל גם מהי עמדתו של הבית הלבן בנושא שאושר בכנסת אמש, אך סירב להרחיב בנושא. ספייסר הסתפק בעדכון כי הממשל ישוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא כאשר יגיע לפגישה עם הנשיא טראמפ בעוד כשבוע.

הנשיא טראמפ והאייתולה חמינאי. צילום: Gage Skidmore ואתר נשיא רוסיה
הנשיא טראמפ והאייתולה . צילום: Gage Skidmore ואתר נשיא רוסיה

המתיחות בין לאיראן הולכת וגוברת כשאר על רקע מלחמת ההצהרות בין הצדדים, איימה איראן בהתקפת טילים על וארה"ב כאחד. חבר בוועדת הביטחון הלאומי ומדיניות החוץ האיראנית, מוג'טבה זונור, איים כי טיל איראני יכול לפגוע בתל אביב בתוך פחות מ-7 דקות ואמר כי טהרן תתקוף את עיר החוף הישראלית ו"תקרע לחתיכות" בסיס צבאי אמריקאי בבחריין "אם האויב יעשה טעות".

בתגובה להצהרות טראמפ לפיהן יטיל סנקציות על ישויות איראניות, הודיע לפני ימים אחדים דובר משרד החוץ של איראן כי מדינתו מתכוונת להטיל סנקציות על אישים וישויות אמריקאים התומכים בדאע"ש.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא