20:26 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הבית הלבן הסיר הסרטון שעיוות את מפת ישראל

הבית הלבן הסיר הסרטון שעיוות את מפת ישראל

הסרטון בו הוצגה מפת ישראל בגבולות חדשים - ללא רמת הגולן, יהודה ושומרון, הוסר ע"י הבית הלבן, ייתכן מתוך החשש מתקרית דיפלומטית נוספת לפני ביקור הנשיא טראמפ

הבית הלבן הסיר את הסרטון בו נראית מפת ישראל כשרמת הגולן, יהודה ושומרון אינם חלק ממנו. הסרטון פורסם הבוקר (ו') בעמוד הפייסבוק של הבית הלבן, והוא מתאר את מסעותיו של הנשיא טראמפ ברחבי תבל בשבוע הקרוב.

ישראל ללא יוש ורמת הגולן צילומסך סרטון של הבית הלבן
מפת ישראל כפי שהוצגה בסרטון שפרסם הבית הלבן. צילום מסך

בין היתר, הסרטון הציג את ביקורו המיועד של טראמפ בישראל בשבוע הבא. באופן מפתיע או לא, דווקא בתקופה בה אנו מציינים 50 שנה לשחרור שטחי המולדת במלחמת ששת הימים, בבית הלבן בחרו להציג את מפת ארץ ישראל בסרטון ללא השטחים המשוחררים ברמת הגולן, יהודה ושומרון. הסרטון הוסר כעבור זמן קצר, ככל הנראה בעקבות החשש מתקרית דיפלומטית נוספת ימים אחדים לפני ביקור הנשיא.

בפוסט עצמו נכתב: "מחר הנשיא טראמפ ייצא למסע הראשון שלו לארצות זרות. שמונה ימים, חמש עצירות וארבע מדינות. הנשיא ימשיך לפעול על מנת לחזק את המנהיגות האמריקאית, לחזק את הקשרים עם מנהיגי העולם וישלח מסר של אחדות לידידיה של אמריקה ובנות בריתה".

לא מדובר בתקרית המביכה היחידה שהתרחשה לאחרונה עם נציגי הבית הלבן. כזכור, בתחילת השבוע פורסם כי נציגיו של הנשיא טראמפ סוברים כי הכותל המערבי הוא שטח שנכבש ונגזל מהפלסטינים.

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"