הבית הלבן גינה הערב (ב’) את האיומים נגד ברחבי המדינה.

"אמנע מאיראן נשק גרעיני", טראמפ
מאוכזב מהאירועים האנטישמיים בארה”ב,

בהודעה שמסר דובר הבית הלבן שון ספייסר במהלך תדרוך העיתונאים היומי, אמר: “הנשיא טראמפ מאוכזב עמוקות מאירועי הוונדליזם בבתי הקברות היהודיים. הנשיא מגנה בכל תוקף את המעשים האלה וכל צורה אחרת של מתועבת ומעשי שנאה. אף אחד לא צריך לפחד בגלל אמונתו”.

טראמפ הביע דאגה והוציא את הודעת הגינוי בעקבות האירועים האחרונים שכוונו נגד – חילול בתי הקברות היהודים בסנט לואיס ובפילדלפיה, כמו גם אירועי ונדליזם נגד מוסדות יהודיים ואיומים חוזרים ונשנים לפגיעה בהם.

גם היום נאלצה המשטרה לפנות מוסדות יהודיים מחשש לפצצות. בפלורידה פונו בית ספר ומרכז קהילתי, כאשר איומים נתקבלו גם בצפון קרוליינה, דלאוור ואלבמה. לאחר בדיקת המשטרה האיומים נתגלו כאיומי סרק, כך פורסם ב”ישראל היום”.

כזכור, אתמול (א’) נופצו והושחתו מצבות בבית הקברות היהודי בפילדלפיה שמדינת פנסילבניה. דובר משרד החוץ עמנואל נחשון התייחס לנושא ואמר: “הפגיעה בבית הקבות מזעזעת ומדאיגה”.

בשבוע שעבר הושחתו מצבות גם בבית הקברות בסנט לואיס מיזורי, שאחריו הצהיר הנשיא כי “אנטישמיות היא דבר נוראי”. סגן הנשיא אף הגיע לעזור לשקם את ההריסות. “הנשיא טראמפ כינה את הריסת הקברים כאירוע מזעזע וכואב וזה אכן כך. זו תזכורת עצובה למה שעוד יש לעשות. אנו מגנים מעשה זה ואת מבצעיו באופן החזק ביותר”, כך אמר פנס.

לפי הנתונים, בחודש האחרון התקבלו לא פחות מ-69 התראות שונות לפיגועים כנגד מרכזים יהודיים ברחבי ארה”ב ואפילו בקנדה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.