בישיבת סיעת 'הבית היהודי' שהתקיימה היום (שני) הוחלט כי המפלגה תגבש גרסה של פסקת ההתגברות שתחול רק על חוק המסתננים, כך פורסם לראשונה ב'מאקו'. ב'בית היהודי' מאמינים כי לגרסה זו יש היתכנות פוליטית ממשית, שכן גם שר האוצר משה כחלון הביע בה תמיכה בעבר.

ישיבת סיעת הבית היהודי. צילום: מרים אלסטר/ פלאש 90

 

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג הגיבה לפרסום ואמרה, "בבית היהודי מתכוונים למכור את ישראל בשני חלקים, גם לרמוס את בג"ץ וגם לרמוס את זכויות האדם. הגיע הזמן שבממשלה יפסיקו להתעסק כבר בסיבובים נמוכים על גבם של תושבי דרום תל אביב ויקחו אתם בדרך את בג"ץ ואת הערכים הדמוקרטים של ישראל ויתחילו באמת לדאוג לדרום תל אביב. הציניות הזאת לא רק נמוכה, אלא גם מסכנת את מדינת ישראל ומהווה תקדים מסוכן"

לאחרונה נעשה ניסיון לחוקק את פסקת ההתגברות, שעשויה לשים סוף לכוחו הבלתי מוגבל והמנוצל לרעה של בית המשפט העליון. בין היתר, שופטי בג"ץ מתערבים בחקיקה, בעבודה השרים, בהרחקת המסתננים ביכולתו של צה"ל למנוע ולסכל טרור, וכן מתערבים תדיר בעבודה הממשלה. אשר על כן, הממשלה בהובלת השר נפתלי בנט הובילה מהלך לריסון כוחם של שופטי בג"ץ, מהלך שכבעבר נבלם ע"י השר כחלון והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט .חברי הבית היהודי דחפו לקידום הפסקה שתאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ ברוב של 61 חברי כנסת. לעומתם,

לינור בר-אל

לינור בר-אל