דרישת הבית היהודי להקמת יישוב חדש למפוני עמונה עולה מדרגה: ראשי המפלגה, נפתלי בנט ואיילת שקד העבירו לראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לפיו אין בכוונתם לתמוך בחוק התקשורת החדש אותו מקדם נתניהו כל עוד לא יורה להקים יישוב חלופי למפוני עמונה, כך פורסם היום ב"הארץ". ללא תמיכת שמונת חברי הבית היהודי, נתניהו לא יוכל להעביר את החוק, אשר צפוי להקנות לדרג הפוליטי שליטה ריכוזית בכל שידורי התקשורת בישראל.

שקד ובנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שקד ובנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במפלגת הימין זועמים על נתניהו, שממשיך לעכב את בניית היישוב החדש, בניגוד למחויבותו. לטענת מקורבו ח"כ דוד ביטן, יש להשיג הבנות והסכמות עם הממשל החדש בבית הלבן. מנגד, נתניהו עצמו הצהיר שוב ושוב כי בכוונתו לקיים את ההבטחה, אך העבודות עצמן עוד לא החלו.

"אי אפשר להתבשם מהחדר הסגלגל כשמשפחות עמונה דחוסות בקופסאות גפרורים"

זוהי הפעם הראשונה בה בנט ושקד מתייחסים לבעיית עמונה בעצמם. זאת לאחר שיו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם איימה כי אם עד תום החודש הלועזי הנוכחי לא תחל הבנייה, המפלגה תפיל את הממשלה."ההתיישבות ביהודה ושומרון לא זקוקה עוד למתנות לאביונים", אמרה מועלם ואיימה, "עד ה-15 במרץ יש הזדמנות לרה"מ להחליט על האישור להקמת יישוב חדש בממשלה, או שאת המסכה הזאת שנקראת ממשלת ימין נוריד אחת ולתמיד".

כמו כן, רמזה מועלם כי נתניהו מתעלם מהבעיה בעודו מבלה ימים רבים במסעות מדיניים בחו"ל: "אחת ולתמיד חובה עלינו להגיע אל השורש ולעקור אותו, במקום את היהודי מביתו. אי אפשר להמשיך להתבשם מהחדר הסגלגל ומהפארקים באוסטרליה בזמן שמשפחות עמונה דחוסות בקופסאות גפרורים ויישוב חדש למרות שהובטח לא נראה באופק".

עסוק במסעות מדיניים ע"ח עמונה? נתניהו ופוטין, היום בפגישתם במוסקבה. צילום: חשבון הטוויטר של שגרירות רוסיה בישראל
עסוק במסעות מדיניים ע"ח עמונה? נתניהו ופוטין, היום בפגישתם במוסקבה. צילום: חשבון הטוויטר של שגרירות רוסיה בישראל

בתוך כך, גם תושבי עמונה פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לעמוד בהתחייבותו ולהקים עבורם יישוב חדש. "כבד את המילה שלך. כבד את הציבור הרחב, כבד את מפוני עמונה, כבד את עצמך – קיים את ההסכם עליו חתמת לאלתר", אמרו התושבים שפונו מעמונה. "זו תהיה תרופה לחברה הישראלית שמאסה במראות של פינוי אנשים והריסת בתים וישובים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל בתדרוך לעיתונאים בתום פגישתו עם נשיא רוסיה כיצד הוא מתייחס לאיומי "הבית היהודי" להצביע נגד חוק התקשורת שיזם, אם הוא לא יעמוד בהבטחתו להקים יישוב חדש למפוני עמונה והגיב בזלזול: "באתי היום לדבר על נושאים חשובים ועל הנעשה בסוריה", ענה ראש הממשלה. "בואו נדבר על דברים רציניים".:עוד באותו נושא