הבית היהודי אישר הערב (רביעי) ברוב קולות את הסכם הריצה המשותפת וכן את הסמכת הרב רפי לחתום על איחודים נוספים. הדלת לעוצמה עדיין פתוחה. ‏בעיה שחזרה על עצמה גם בפעם הקודמת: ההצבעה נעשתה על כל הסעיפים יחד ולא הצבעה על כל סעיף בנפרד.

צילום: אילת כהנא

בפתח הישיבה במרכז הבית היהודי נאם הרב חיים דרוקמן: "אני מאמין שבמציאות הנוכחית לא יכולנו ללכת לבד. יש כאלה שחושבים שאפשר ללכת לבד מה לעשות יש מפלגת נעם שחושבת שהיא יכולה ללכת לבד".

"אנחנו ראינו עם כל המאמצים שלנו כמה קולות הבאנו לקלפי בבחירות האחרונות. אז בואו לא נתרברב שאנחנו מי יודע מה. בוודאי שמבחינת מהותנו אנחנו התנועה החשובה ביותר למדינת ישראל".

"אנחנו רוצים את כל הטוב שקשור בעם ישראל הן מבחינה לאומית הן מבחינה תורנית, אנו את עם ישראל בשלמותו אך יחד עם זה צריך לפעול המציאות הקיימת. אז אני חושב שלא הייתה ברירה והיה מקום לאיחוד".

אני רוצה להגיד שאין מלים בפי כדי לברך את הרב רפי פרץ יו"ר הבית היהודי שהוא היה והוא נשאר יו"ר הבית היהודי ונשאר זה שעומד בראש הציונות הדתית"

"נא לא להתבלבל. אין אף אחד אחר שמחליף אותו בראש הציונות הדתית. מדובר בהליכה לבחירות בבלוק טכני!"

בהמשך הערב ובעקבות ההסכמה על האיחוד הגיב יו״ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: ״גאה במפלגה הזאת, ושמח באחדות, מפלגת האיחוד הלאומי גילתה אחריות מהרגע הראשון. שמנו את האגו בצד והובלנו את המערכה למען עם ישראל ולמען הימין כולו. בהזדמנות זאת, שוב, אני קורא לחבריי בעוצמה, בואו! אנחנו צריכים אתכם, עם ישראל צריך אתכם. בואו הערב הצטרפו לאחדות וביחד ננצח.״

ח"כ אופיר סופר בירך גם הוא ואמר: "מברך את חברנו במפלגה על אשרור הסכם האחדות ועכשיו למשימה האמיתית, למקסם את כוחנו למען עם ישראל וגוש הימין."

מנכ״ל המפלגה יהודה ולד סיכם: ״האיחוד הלאומי הוכיח לאורך כל הדרך אחריות לאומית שתאפשר הן שמירה על גוש הימין והן שמירה על ערכי הציונות הדתית ובעז״ה נמשיך ונפעל במחוייבות לדרכנו במהלך הקדנציה הקרובה. פנינו כעת למערכת בחירות מאתגרת בה נביא הישגים משמעותיים״
אילת כהנא

אילת כהנא