ביום חמישי האחרון אמר שר הבטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן על עו"ד איתמר בן גביר כי הוא תוהה אם הוא לא "סוג של שמפניה", שם קוד לסוכן של המחלקה היהודית בשב"כ. כתוצאה מכך, הזהיר את כי אם לא יתנצל בתוך 48 שעות על דבריו, ייתבע בבית המשפט. הבוקר (ראשון), מימש את הבטחתו, והגיש לבית משפט השלום בירושלים תביעה על סך רבע מליון שקלים נגד ליברמן; זאת לאחר שהאחרון, כאמור, לא חזר בו מדבריו.

בכתב התביעה מובאים דבריו של השופט עודד שחם, שפסק לטובתו של עו"ד בן גביר במקרה דומה בעבר לפני כ-20 שנה, אז כינה אדם אחר את בן גביר "סוכן שב"כ". שחם פסק כי על אף שמדובר בכינוי שעשוי להצטייר אצל חלק מהציבור כחיובי, ישנן קבוצות בהן עשוי להצטייר שלילי: "הקביעה כי פרסומים לפיהם התובע פועל כסוכן שב"כ בתוך הקבוצה בה הוא חי, מציג מצגי שווא, פועל כדי להכפיש את מי שמשתייכים למחנה הפוליטי אליו הוא נחזה להשתייך, ויוצר פרובוקציות אשר יש בהן כדי להכשיל את חבריה, הינם לשון הרע בכל הנוגע לחברי אותה קבוצה, אינה עלולה לתת יד להשקפות ולמעשים החותרים תחת שלטון החוק ומשטר המדינה. גם אם נכונה הטענה, כי יהיו בציבור מי שיראו בפרסום כזה דבר רצוי, אין בכך כדי ללמד על סתירה בין תקנת הציבור ובין הכרה בעילת תביעה במקרה זה".

מוציאים מדעתם פוליטיקאים רבים. אנשי '' ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר. צילום: אמיר לוי, פלאש 90

 

עוד נטען בכתב התביעה כי טענותיו של ליברמן מגוחכות ועו"ד בן גביר נאבק בעינויים של אנשי המחלקה היהודית כלפי נערי הגבעות בזמן שליברמן היה חלק מהקואליציה שהכשירה את העינויים.

עו"ד איתמר בן גביר אומר הבוקר כי "אני מבין שאביגדור ליברמן בלחץ. הוא רואה את הסקרים, מגלה שהוא לא עובר את אחוז החסימה, ומבין שהמצביעים שלו נוהרים להצביע לאיחוד מפלגות הימין. אבל יש דברים שאסור לומר; לרמוז עליי שאני סוכן שב"כ, זה יותר חמור מאשר לטעון נגד ליברמן שהוא סוכן ק.ג.ב. הבוקר הגשתי לבית משפט השלום בירושלים כתב תביעה על סך רבע מליון שקלים נגד ליברמן, שצריך ללמוד: יש כאלה שלא רק מדברים, אלא גם עושים. הוא השמיץ – וישלם".

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.