צילום: תקשורת חד"ש

בתום דיון ארוך שהחל אמש (א'), החליט הבוקר (ב') בית משפט השלום בחיפה לשחרר 19 מתוך 21 העצורים מההפגנות בחיפה במהלך סוף השבוע המתוח. החלטת בית המשפט הגיעה בניגוש לבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של המפגינים, ביניהם ג'עפר פרח, מנהל מרכז מוסאוא שרגלו נשברה במעצר. בהחלטתו ציין השופט את כמות הפצועים הרבה – שבעה מבין העצורים נדרשו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים.

השופט אמיר סלמה עיכב בכמה שעות את שחרורם של שבעה מהעצורים, שחשודים בתקיפת שוטר, כדי שהמשטרה תוכל להחליט אם בכוונתה לערער על ההחלטה. השופט ציין כי מדובר יותר במצב של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו מאשר תקיפת שוטר. המפגינים שוחררו בערבות וכן נאסר עליהם להשתתף בהפגנות במשך 15 ימים.

למרות הוראת בית המשפט, המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע על 7 מהחשודים בגין תקיפת שוטרים. בעקבות הבקשה ככל הנראה יישארו כמה מהם במעצר. החלטת בית המשפט נחשבת למביכה עבור המשטרה, לאור בקשתה להאריך את המעצרים בחמישה ימים. "החשודים שמיוחסת להם עבירה של תקיפת שוטרים, לא מצאתי חשש ממשי לשיבוש מהלכי חקירה או מסוכנות", אמר השופט. על המשוחררים יהיה להתייצב לחקירה ככל שיתבקשו.

כזכור, אמש מאות ישראלים הגיעו לרחוב בן גוריון בחיפה להפגנת נגד מול תומכי הטרור הערבים ומהשמאל הקיצוני אשר מחו נגד חיסול המחבלים בגבול רצועת עזה בשבוע שעבר. המשתתפים הגיעו עם דגלי ישראל, שרו את התקווה והוסיפו קריאות תמיכה בצה"ל.

מוקדם יותר, חבר הכנסת איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, התעמת בשבת עם שוטרים שמנעו את כניסתו לביקור חולים בבית החולים בני ציון בחיפה. השוטר שספג את הקללות התלונן נגד ח"כ עודה בגין העלבת עובד ציבור. עודה הגיע במהלך השבת לבקר את מנכ"ל ארגון מוסאווה, ג'עפר פרח, שכאמור נפצע ביום שישי בהפגנת הזדהות עם תושבי עזה שנערכה בחיפה. על פי התיעוד, עודה קילל את השוטרים ואמר להם "קיבינימט". לאחד מהם אמר "אתה אפס".

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה כל ניסיון פגיעה בשוטר, העלבתו והכשלתו במילוי תפקידו".