היום השלישי לביקור סגן נשיא בישראל: בשעה זו נפגש עם ריבלין. 

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בפתח פגישתו עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס כי "למרות מילותיו של אבו מאזן בשבוע שעבר, אני חייב לומר שאנחנו חייבים להמשיך לנסות למצוא דרך לבנות אמון בין שני העמים. לצערנו אין כרגע אמון". ריבלין תקף את דבריו של אבו מאזן שאמר כי "ישראל היא פרויקט קולוניאליסטי שאין לו קשר ליהודים".

סגן הנשיא אמר מנגד כי "הנשיא טרמאפ באמת מאמין שההחלטה להכיר בירושלים כבירת ישראל, תפתח הזדמנות לנוע קדימה במשא ומתן משמועתי כדי להשיג שלום בר קיימא לדורות שיבואו".  פנס פנה לנשיא במילים חמות: "זה מאוד משמעותי בשבילי להיות איתך כאן בירושלים בירת מדינת ישראל. היה לי כבוד גדול אתמול להיות סגן הנשיא הראשון של ארה"ב שדיבר בכנסת. אני רוצה להודות לך אישית על נוכחותך ועל הערותיך ומילותיך החמות".

בהקשר לאיום האיראני אמר סגן הנשיא כי "זאת הפעם האחרונה שהנשיא טראמפ יחתום על הארכת אי יישום הסנקציות נגד איראן וזה מסר לאירופים שאם הסכם הגרעין הכושל לא יתוקן ארה"ב תיסוג ממנו. ארה"ב דורשת לבטל את סעיף הסאנסט כך שלא תהיה מגבלת זמן על תוכנית הגרעין של איראן".

ריבלין ופנס. צילום: קובי ריכטר/TPS
ריבלין ופנס. צילום: קובי ריכטר/TPS

 

לאחר הפגישה ימשיך פנס לביקור במוזיאון "יד ושם" ובצהריים יבקר בכותל המערבי בליווי רב הכותל בלבד, וללא נציג ישראלי רשמי. הביקור בכותל יחל בהסבר קצר אודות הכותל המערבי וחשיבותו לעם היהודי וכן בדבר הגילויים והתגליות האחרונות שנמצאו באתר. בהמשך ייגשו סגן הנשיא ורעייתו לתפילה אל מול אבני הכותל המערבי.

גם היום צפויים שיבושי תנועה בירושלים ובכביש מספר 1 בשל הביקור. ממשטרת ישראל נמסר כי לקראת השעה 11:00 בבוקר (משוער) ולאורך השעות שלאחר מכן, צפויים להיסגר לתנועה לסירוגין ובהדרגה הצירים הבאים:
פלומר, ז׳בוטינסקי, הנשיא, האר"י, עזה, הרצוג, זלמן שניאור, בזק, שמואל בייט, הרצל, ציר הזיכרון, דוד רמז, הכלביה, מעלה השלום, שער האשפות, דרך העופל, דרך חברון, הזז, בן צבי, שז"ר, ויצמן, בן גוריון, גינות סחרוב.
רחוב דוד המלך יוותר סגור לתנועה עד לסיום הביקור.

ריבלין ופנס. צילום: קובי ריכטר/TPS
ריבלין ופנס. צילום: קובי ריכטר/TPS

WhatsApp Image 2018-01-23 at 11.01.25

 

לקראת סיום הביקור ועזיבתו של ס׳ נשיא ארה״ב בשעות הצהריים, צפוי להיסגר לתנועה בהדרגה ולסירוגין כביש מספר 1 לכיוון מערב, במקטע שבין מחלף סחרוב ועד למחלף גנות. כמו כן תחסם הגישה לכלי רכב מכביש מספר 1 לכביש מספר 6 במחלף בן שמן.

בשל עומסי התנועה הצפויים בצירים המובילים לכביש 1 ועל אף שמדובר בסגירה לפרק זמן קצר יחסית, מומלץ לציבור הנהגים להימנע מהגעה לאזורים אלו בטווח זמנים זה ולהשתמש בצירים חלופיים.
התנועה תתאפשר לציבור משתמשי הדרך בכביש מספר 443. המשטרה ממליצה לציבור המתנייד בתוך העיר , לנסוע בתחבורה הציבורית והרכבת הקלה, להישמע להוראות השוטרים ולהיות קשובים לעדכונים שיפורסמו בכלי התקשורת ובערוצי הניו מדיה של . לציבור הנהגים מומלץ להעזר גם באפלקציית waze שתעודכן בדבר החסימות והשינויים בהתאם.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.