נחקר היום במעונו בירושלים וזאת במסגרת המנוהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה, כך נמסר מהמשטרה.

מטעמו של נתניהו נמסר: "אחרי החקירה היום, רה״מ בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב״וואלה״ בתקופת אלוביץ׳ נותר שלילי כפי שהיה כש״וואלה״ בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כשנתניהו נהיה שר תקשורת.

"לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי – לא רק ב״וואלה״, אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך איזשהוא פסול. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

צוות חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית וחוקרי הרשות לניירות ערך הגיעו הבוקר (ו') למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחקור אותו באזהרה בפרשת בזק-וואלה בפעם האחת-עשרה, בחשד לעבירות של , והפרת אמונים שביצע לכאורה בקשריו עם הבעלים .

חוקרי המשטרה מגיעים למעון רה"מ. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

במשטרה מעריכים כי זו תהיה חקירתו האחרונה של ראש הממשלה בתיק זה, אלא אם החקירה תעלה ממצאים שייאלצו את החוקרים לבצע פעולות נוספות שיביאו להמשכה.

שאול אלוביץ' בביהמ"ש. צילום: פלאש 90
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.