תת אלוף אופק בוכריס הגיע היום (ה') לבית הדין הצבאי בקריה על מנת לשמוע את הכרעת דינו. לאחרונה בוכריס חתם על עסקת טיעון לפיה הקצין הבכיר יואשם ביחסים אסורים בהסכמה, לא באונס כפי שהתביעה דרשה בכתב האישום. בית הדין הצבאי קיבל את עסקת הטיעון והוריד את תת אלוף בוכריס לדרגת אלוף משנה. כמו כן, הרכב השופטים גזר על בוכריס מאסר על תנאי

בוכריס אמר במהלך המשפט: "אני לוקח אחריות מלאה על כל מעשיי ומביע עליהם צער עמוק. שירתי את המדינה וצה"ל היה כל חיי. כעת נותר בי ריק עצום".

בוכריס. פלאש 90
אופק בוכריס. צילום: פלאש 90

סוללה של קצינים בכירים העידו לטובתו של בוכריס במהלך המשפט. ביניהם מפקד חטיבת גולני לשעבר, סגן הרמטכ"ל המיועד, מפקד אוגדה ומפקד מערך המ"מ באמ"ן. כמו כן, חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו), ששירתה תחת פיקודו של בוכריס, דיברה בשבחו של הקצין הבכיר: "אני מכירה את אופק בוכריס, אדם שקט וצנוע.  כמעט ניתן לקרוא לו סגפן. כשהוא דיבר איתי הוא תמיד נהג לקרוא לי 'קצינת חינוך' ואף פעם לא בשמי הפרטי", אמרה בן ארי, והוסיפה, "אופק היה מפקד שראה בחינוך חייליו כערך עליון, מפקד שהתנהג תמיד בכבוד ובצניעות כלפי נשים, כך שלא מפתיע אותי שנשים רבות שעבדו עמו במהלך שירותם הצבאי קמו להגנתו השבוע, האמת שלא זכור לי בעבר אירוע כזה שבו נשים מגינות על אדם אשר ישנם חשדות של אונס כנגדו".

פסק דינו של בוכריס ניתן ע"י השופטים אל"מ אורלי מרקמן, תא"ל במיל' יוחאי בן יוסף והשופט בדימוס צבי גורפינקל. השופטים הכריעו לקבל את עסקת הטיעון ברוב של 2 תומכים מול מתנגד אחד. במהלך המשפט השופטים ביקרו במרומז את צוות התביעה ושאלו מדוע קיים פער בין כתב האישום שהכיל עבירת אונס, לבין עסקת הטיעון שביטלה את הסעיף.

 מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20