כמו בכל שנה ביקר בסוכות הרבנים הראשיים לישראל.

הנשיא רבלין והרב לאו. צילום מארק ניימן, לע"מ

 

הבוקר (ג') החל הנשיא ריבלין התחיל את סבב הסוכות שלו במודיעין בסוכתו של הרב דוד לאו, לישראל. במפגש שוחחו על מצוות החג ועל ילדותו של הנשיא בירושלים, שם חיו יחד מגוון עדות. "על אף שוני המנהגים, הסוכות היו זהות", סיפר נשיא המדינה, "הרגשנו עם אחד. האחדות הם מסמלי חג הסוכות. הלולב, האתרוג, ההדס והערבה שכל אחד שונה בתכלית, וכל אחד מהם מסמל דבר אחר, כולם יחד מזכירים לנו שכולנו קשורים אחד לשני".

השיב כי "בעת הזו המשימה החשובה ביותר היא שנדע לשוחח אחד עם רעהו, ולצאת קצת מהמסכים שאנו שקועים בהם כל היום. מי ייתן ונדע כולנו להתכנס יחד בסוכה אשר מסמלת את השלום ובמיוחד בתקופה זו צריך לדעת שהדבר החשוב ביותר הוא קודם השלום בינינו וכל היתר יבוא כבר מעצמו".

על האתרוג שהונח על שולחנו של הרב לאו סיפר שהוא מהיישוב נווה שהוקם ע"י . הנשיא הוסיף כי האתרוג מסמל את ההתחדשות שבדבר.

ריבלין נפרד מהרב לאו והודה לו על האירוח החם. לאחר מכן נסע הנשיא לירושלים, שם ביקר בסוכתו של הרב הראשי והראשון לציון הרב יצחק יוסף. הרב דיבר עם הנשיא על האושפיזין ועל מצוות הכנסת אורחים. והביא לו במתנה את ספרו 'ילקוט יוסף'.

הקב יצחק יוסף ונשיא המדינה. צילום: מארק ניימן, לע"מ

 

הרב יצחק יוסף אמר לריבלין: "אתה מזכה אותנו כל שנה בהכנסת האורחים בהקפדתך על המסורת של ביקור הנשיא בבית הרבנים הראשיים". הנשיא השיב כי הוא שמח על הזכות שנתנה לו לבקר את הרבנים הראשיים בסוכותיהם, איחל לרב רפואה שלמה והודה לו על הכנסת האורחים.

אפרת שער

אפרת שער:עוד באותו נושא