"אני מכבדת את הכעס שלך לדעתי צריך לדעת לשים את הדברים בפרופורציות" ו"עיתון הארץ הוא עיתון מצויין"- כך לפי בדיקת "ערוץ 20" ענו הבוקר במוקד שירות הלקוחות של "הארץ" ללקוחה נזעמת שביקשה להבין מדוע כתבה מסיתה המשווה את הציבור הדתי לאומי לחיזבאללה, מתפרסמת בעיתון ועוד במהלך החג. לשאלה מדוע טרם התפרסמה תגובה מצד עורך העיתון אלוף בן אמרה נציגת שירות הלקוחות: "זה משהו שקרה רק אתמול, אני מאמינה שאמורה להגיע תגובה בקרוב".

האזינו לשיחה המוקלטת

מאמרו של קליין התפרסם אתמול (ד') ב"הארץ" תחת הכותרת "אליטה חסודה שלנו", זכה לתגובות נזעמות מכל קצווי הקשת הפוליטית ואף מתוך מערכת "הארץ" עצמה, עיתונאי "הארץ" ברק רביד כינה את המאמר "מגעיל ומטורלל" בציוץ בטוויטר.

קליין, "עומד מאחוריי הדברים". צילום: ויקיפדיה
קליין, "עומד מאחוריי הדברים". צילום: ויקיפדיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב גם הוא בטוויטר על דברי ההסתה בטור וכתב: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על המאמר שהגדיר את הציבור הדתי-לאומי כ"גרוע מהחיזבאללה" וכתב: "המאמר ב״הארץ״ מביש והזוי. הם איבדו את זה לגמרי".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הוציא היום הודעה הקוראת לציבור להפסיק לרכוש את העיתון: ״אני קורא לכל אזרחי ישראל להפסיק לרכוש ולהפסיק לקרוא את עיתון הארץ באופן מיידי.עיתון הארץ הפך כבר מזמן לפלטפורמה הנותנת ביטוי נרחב לעמדותיהם של שונאי ישראל, אך פרסום מאמרו של יוסי קליין, עיתונאי מתוסכל וחסר-חשיבות שנכשל גם כעורך, חצה את כל הקווים האדומים"

בין היתר נכתב במאמרו של קליין  כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר להרוג, אותם לא". בנוסף כתב קליין על הציבור הדתי לאומי:  "מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת".
בראיון הבוקר לגל"צ דחה קליין את הטענה שמדובר בהכללה פסולה, ואמר: "שמאל מותר להכליל – 'כל השמאל אחמד טיבי'. לא עשיתי הכללה פסולה, אלא הבעתי דעתי על הציונות הדתית". בהמשך הדברים גיחך קליין על הגינויים שספג מכל קצווי הקשת הפוליטית על הדברים שכתב ואמר, "אני כמוכם שמח לראות עם אחד גדול ומאושר", והוסיף, "הבעתי את דעתי ואני עומד מאחוריה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20