עיתון "הארץ" פרסם הבוקר (ג') ראיון של כתבת העיתון עמירה הס עם משפתח המחבל חאלד מחאמרה, ממבצעי הפיגוע בשרונה בתל אביב בשבוע שעבר.

על פי הס, המחבל ומשפחתו אינם אלא קרבנות של פעולות צה"ל. בכתבתה רמזה הס כי הסיבה לפיגוע היא הריסת בית משפחתו של מחאמרה ב-2002: "חאלד היה בכיתה ג' כשחיל ההנדסה של צה"ל פוצץ ב–1 בספטמבר 2003 את ביתו, שבו התגורר עם משפחתו המורחבת".

תיעוד הפיגוע במתחם שרונה

הס שכחה לדווח כי צה"ל הרס את בית משפחת מחאמרה לאחר שדוד המשפחה, טאלב, השתתף בפיגוע ירי בדרום הר חברון ב-2002. בפיגוע נרצחו ארבעה ישראלים, כשהחוליה בה פעל מחאמרה תכננה לבצע פיגועים נוספים. טאלב מחאמרה הוא אסיר בטחוני.

כתבת "הארץ" המשיכה ותיארה את פעילות כוחותינו בכפר יטא כסיפור טרגי, בלי להזכיר את ההרס שהותירו המחבלים בשרונה ובאבל בו שרווים משפחות הנרצחים: "בלילה לא בוצעו מעצרים, רק הטראומה הרגילה: החיילים פורצים דלתות, כולאים ילדים ונשים בחדר אחד, מכוונים אליהם רובים, מונעים מהם לשתות מים או לתת חלב לתינוק. הם משאירים מאחוריהם ילדים המומים, מסכי טלוויזיה, אסלות, מכונות כביסה ורהיטים שבורים".

גם אשתו של טאלב מחאמרה זכתה לפתחון פה וטענה כי בנה הוא שה תמים והגדירה אותו כאדם "רגוע, לא עושה בעיות, לא יוצא הרבה מהבית". הדוד עזמי הגדיל לעשות וסיפק את המסר שניסתה הס להעביר: "כל פריצה לבית, כל הרס בית, כל מעצר, זורעים בילדים הקטנים שנאה".

צילום מסך: טוויטר
צילום מסך: טוויטר

ערד ניר, ראש דסק החוץ של חדשות 2 צייץ את הכתבה בעמוד הטוויטר שלו בצירוף הכיתוב: "כשהיה ילד, המפגע בשרונה צפה בהרס בית משפחתו בכפר יטא".

אביחי שורשן, ראש ארגון 'האמת שלי' ומפונה מגוש קטיף – שצפה בעצמו בהרס ובפינוי בית משפחתו, השיב לו: "אז מה? גם אני ראיתי כילד את הבית שלי נהרס ע"י כוחות הבטחון הישראלים, אז זה סבבה מבחינתך אם אפתח באש במרכז תל אביב? חלאס כבר".