מעצרו של כדורגלן ליגת העל יצחק אספה, החשוד בביצוע תאונת הפגע-וברח, הוארך בשנית, בחמישה ימים נוספים. "החשוד הפקיר שני פצועים על הכביש, אחד במצב אנוש, ונמלט מהזירה", אמר נציג המשטרה, אלון ניסן, מיחידת הבוחנים בדיון שנערך לפני זמן קצר בבית משפט השלום בתל אביב. "הוא לא דיווח למשטרה, לא הגיש עזרה ושיבש את הליכי החקירה. כמו כן הוא היה תחת השפעת אלכוהול של פי 5 מהמותר לנהגים צעירים".

"היה תחת השפעת אלכוהול, פי 5 מהמותר". אספה בדיון הארכת מעצרו בבית המשפט. צילום: ירון דורון, ערוץ 20

 

אספה ושחקן נוסף בליגת העל בכדורגל חשודים כי פגעו שלשום לפנות בוקר (ב')  באמצעות רכבם בשני רוכבי אופניים חשמליים בני 16 בשדרות רוקח בתל אביב ונמלטו מהזירה. מצב אחד הנערים הוגדר אנוש והשני הוגדר בינוני.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של אספה בשבעה ימים נוספים. "יש לנו פעולות חקירה שמצריכות את הישארותו במעצר", הצדיק נציג המשטרה את הבקשה. "מדובר בחשוד ששומר על זכות השתיקה, לא משתף איתנו פעולה. אין לנו גרסה שלו ולכן זה מצריך מאיתנו יותר פעולות חקירה", אמר והדגיש בשנית כי "מדובר בתאונה חמורה עם פצוע אנוש והפקרה".

"הפקיר שני פצועים על הכביש, בהם אנוש, ונמלט". המשטרה בזירת התאונה בשדרות רוקח. צילום: דוברות המשטרה

 

סנגורו: "מדובר באדם נורמטיבי"

מנגד, טען עו"ד אלון שליכטר, סנגורו של אספה, כי יש לשחררו. "פעולות החקירה לא מחייבות את הישארותו במעצר", אמר. "מדובר באדם נורמטיבי. שחקן כדורגל. זה שהוא שומר על זכות השתיקה לא אומר שהוא צריך להישאר במעצר. אני מבקש לשחרר אותו לאלתר".

עו"ד שליכטר אף סתר את טענת המשטרה לניסיון שיבוש חקירה מצד מרשו ואמר כי "לבוא ולטעון שהוא ניסה לשבש זה לא הגיוני", שכן "הדברים לא מופיעים בבקשת המעצר" מלפני יומיים.

השופט: "שורש כל הרע הוא הפקרת שני קטינים מתבוססים בדמם על הכביש"

לבסוף, כאמור, החליט השופט רועי פרי להיעתר חלקית לבקשת המשטרה ולהאריך את מעצרו בחמישה ימים. "נחה דעתי שקיים חשד סביר לביצוע העבירות על ידי החשוד", אמר השופט. "נסיבות ביצוע העבירות מתחדדות ומקבלות משנה חומרה לאור העובדה שמדובר בנהג צעיר וחדש ונהיגה בשכרות".

"שורש כל הרע בתיק שלפני מצוי בעבירת ההפקרה כאשר שני קטינים מתבוססים בדמם על הכביש והחשוד מחליט להמשיך בדרכו ולהפקירם. מדובר במעשים כעורים ואנטי-חברתיים", אמר בהתבססו על עדותו של עד הראייה ועל ראיות אובייקטיביות, לדבריו, להימצאות החשוד במקום התאונה והימצאות חשבונית המלמדת על רכישת אלכוהול בסכום ניכר.

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20


:עוד באותו נושא