הארגון שעומד מאחורי "תפילת" ילדי במסגד ממומן על ידי הקרן החדשה: "", עמותה הפועלת מזה כ-18 שנים בבתי ספר ברחבי הארץ, קיבלה במהלך 2015 למעלה מ-94 אלף דולרים מהקרן החדשה לישראל. העמותה פועלת על מנת לקרב בין ילדים יהודים וערבים, הובכה מהפרסומים בערוץ 20 אודות הסיור בו השתטחו ילדים יהודים על שטיחי המסגד בכפר ג'סר א-זרקה.

ילדי קיסריה מתפללים במסגד ג'סאר א-זרקה
ילדי קיסריה מתפללים במסגד ג'סאר א-זרקה

ביום שישי האחרון פרסמה מנכ"לית העמותה, ד"ר תקווה ברכה, התנצלות והסבירה כי התקרית נבעה מאי הבנה: "במסגרת הביקור הדגימו ילדי ג'סר א זרקה את טקס התפילה ואליהם הצטרפו ילדי קיסריה, כמובן ללא שום הנחיה מצד האימאם או של המנחים הרבים שליוו את האירוע. מתוך אי הבנה של חלקיק שניה, התלמידים היהודים הצטרפו להדגמה וחלקם השתטח על השטיח", כתבה מנכ"לית הארגון, ד"ר תקווה ברכה.

לערוץ 20 נודע כי ועד ההורים והנהלת בית הספר ידונו רק מחר בתקרית.

כזכור, ביום שלישי שעבר נערך מפגש בחסות "אפשר אחרת" בו ביקרו ילדי קיסריה במסגד בג'סר א-זרקה. הורי התלמידים התלוננו כי לא ידעו על קיום המפגש מבעוד מועד. אודי טמיר, יו"ר ועדת ההיגוי של ועד ההורים בקיסריה אמר לערוץ 20 כי האירוע לא תואם עם ההורים: "הדבר לא נעשה לא על דעתנו ולא בידיעתנו. השנה כנראה הלכו רחוק מדי. המפגש חצה את הגבולות יותר מדי, אסור היה שהוא יקרה".

הורים נוספים הביעו את תסכולם בשיחה עם ערוץ 20 ואמרו כי התמונות הוציאו אותם מדעתם. לדבריהם, לימודים רב תרבותים מקובלים וחיוביים בעיניהם, אבל תפילה מוסלמית היא "חציית קו אדום". חלק מההורים הסבירו כי גם לקחת ילדים לכנסיה, שם יטבלו אותם במיסה או יבקשו מהם להצטלב, היא מוגזמת. הורה נוסף תהה מה היה קורה לו תלמידים מג'אסר א זרקה היו נלקחים לבית כנסת יהודי ונאלצים לנשק את ספר התורה או להתפלל מסידור.

מהמועצה האזורית חוף הכרמל נמסר: "אנו סבורים כי נעשתה טעות ע"י הצוות שהייה במקום ונפעל יחד עם הגורמים השותפים להבטיח שהמפגשים ימשכו תוך הבטחת הכללים והנורמות הראויות".

ממשרד החינוך לא התקבלה תגובה עד לפרסום הידיעה.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.