ארגון "הילל" שסניף מטעמו הפועל באוניברסיטת פרינסטון ביטל אתמול (שני) הרצאה בקמפוס האוניברסיטה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נהנה מתקציב של מיליוני דולרים מכספי משלם המסים הישראלי. על פי דיווח היום (שלישי) באתר מידה, ב- 2016 פורסם כי הארגון יקבל 7 מיליון דולר ממשרד התפוצות.

אתמול נמסר בהודעה מטעם חוטובלי כי הארגון ביטל באופן פתאומי את ההרצאה ברגע האחרון.  עוד נמסר מטעם סגנית השר כי ההרצאה בוטלה בלחץ ארגון יהודי פרוגרסיבי (AJP Alliance of Jewish Progressive).

למרות הביטול, ההרצאה התקיימה בבית חב"ד שבקמפוס בפרינסטון, ולדרישת סגנית השר, "הילל" הוציא מכתב התנצלות.

בתגובה לביטול אמרה חוטובלי: "ביטול ההרצאה שלי בפרינסטון מעיד על משבר ערכים חמור ועמוק. מתנהלת כאן דיקטטורה ליברלית שבעצם מונעת מהסטודנטים האמריקאים לשמוע נציג רשמי של ממשלת ישראל. המציאות שבה לא מאפשרים למגוון דעות להישמע בקמפוס, הוא פגיעה אנושה בחופש האקדמי ופגיעה בחירות המחשבה. במקום לתת לצעיר האמריקאי הזדמנות לשמוע מגוון דעות, מתנהלת חשיבה צרה המונעת זאת ממנו".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בהרצאה מול סטודנטים של בית חב"ד בפרינסטון. צילום: אלקסי רוזנפלד
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בהרצאה מול סטודנטים של בית חב"ד בפרינסטון. צילום: אלקסי רוזנפלד

ארגון הלל פועל רבות להרחבת החיים היהודיים בקמפוסים באוניברסיטאות בארצות הברית, וכאמור נהנה גם מתמיכה ישראלית. עם זאת על פי הדיווח במידה בתקופה האחרונה ניכר כי גורמי שוליים הולכים ומייצרים השפעה בתוכו, כפי שניתן ללמוד מביטול הרצאתה של סגנית שר החוץ.

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20