העולם אף פעם לא היה בעדנו וזה לא דבר חדש. תמיד תמכתי באמירותיו של נתניהו בעיקר בעיתות של מבצעים מלחמתיים או תקופות של טרור מתגבר שחזר והדגיש כי למדינת ישראל יש את הזכות הבסיסית להגן על עצמה. העולם לא חי פה ואנו הרי יודעים כי דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

לאחרונה נחשפנו לשלל ההתבטאויות מצמררות ומרחיקות לכת שנאמרו ע"י בכירים יותר או פחות המייצגים מפלגות נחשבות ברחבי אירופה.
חברת פרלמנט בבריטניה בשם נאז שאה הציעה להעביר את ישראל לארצות הברית. הפוסט נכתב בשנת 2014, בזמן מבצע צוק איתן בטרם היתה לחברת מפלגת הלייבור, אך הוא פורסם בכלי התקשורת בבריטניה בשבוע שעבר. היא אומנם התנצלה והושעתה כנדרש, אך מבחינתי ההתנצלות ממש לא מתקבלת.
חבר לייבור אחר טען לפני ימים ספורים כי הצורר הנאצי ימח שמו וזיכרו היה בכלל ציוני. בראיון טלויזיוני שנערך עמו סמוך להתבטאות האומללה והעלובה הזאת הוא סירב בכל תוקף לחזור בו מדבריו ולהתנצל.
לפני חודשים ספורים שרת החוץ של שבדיה מתחה קו ישיר בין שרשרת פיגועי התופת של דאעש בצרפת "לייאוש הפלסטיני" כדבריה, שבו כמובן אשמה ישראל. התבטאות נוספת ממוחה הקודח והמעוות לא איחרה לבוא ובעיצומו של גל הטרור האחרון היא האשימה את ישראל בהוצאה להורג ללא משפט של מחבלים הבאים לפגע בישראלים.

האמירות הללו שציינתי פה הם רק נדבך אחד מתופעה גדולה ומורכבת הרבה יותר שאנחנו הישראלים נאלצים להתמודד עמה. הגיע הזמן להיות כנים עם עצמנו ולהבין דבר אחד חשוב: לפני שאנחנו קמים לזעוק כנגד העולם והתבטאויותיו, בואו נתבונן היטב על מה שקורה אצלנו בבית. מה אנו רואים במסך הטלויזיה שלנו, מה אנחנו קוראים במדיה התקשורתית הישראלית ומה אומרים מגישי תכניות הרדיו מעל גלי האתר? המצב פה רקוב, רקוב מאוד.
שדר גלי צה"ל שמבין לליבן של אמהות מחבלים ועורך השוואה עם משפחות שכולות של חללי צבא הגנה לישראל. פרשן שמצייץ שאמא היא אמא היא אמא ומייחס זאת לאמהות של מחבלים שלא הוחזרו גופותיהם. עיתונאי שקורא לטייסי חיל האויר רוצחי ילדים והרשימה עוד ארוכה ומבישה של אמירות מחרידות השוואות מצמררות ולא מעט הלקאה עצמית מבחילה ששולטת ביד רמה בצד השמאלי של המפה. אחרי כל אלה מה אנחנו באים בטענות לעולם?

קיימת פה בבית סכנה אמיתית המכרסמת בתוכנו יום יום ושעה שעה. סכנה שמקבלת במה בנתחים נרחבים של הגברדיה התקשורתית השלטת. כותרות שזועקות אצלנו על סיקור מעוות ברשת ה-BBC של פיגוע בישראל לא ממש רלוונטיות כאשר ממילא במהדורת החדשות המרכזית בישראל יושב פרשן שמדבר בחמלה על הילד מעזה, שעה אחרי שילד בן 4  נרצח מפצמ"ר בסלון ביתו בעת ששיחק עם אחותו.

אז בבקשה אל תבקשו ממני להזדעזע ממה שאומרים עלינו בחוץ. בואו לא נהיה צבועים. בואו לא נדרוש מהעולם את מה שעדיין לא הצלחנו למגר אצלנו בבית.

כולנו נמשיך כנראה להתעורר לעוד כתבה שתקים סערה, לעוד אמירה שתפגע בציבור כזה או אחר ובעיקר לעוד נזקים שיגרמו לנו כתוצאה מאותם אלה שחיים בתוכנו אבל לא באמת אכפת להם מאיתנו. אז בואו לא נהיה צבועים ונזכור: נאה דורש נאה מקיים. אסור לנו לתת לעולם לפגוע בנו אבל קודם בואו לא ניתן לאלה החיים בתוכנו לפגוע בנו.

 

ליאת כרמון

ליאת כרמון