אם אתם מתכננים להשתמש בדרכון ישראלי כדי לבקר בארה"ב ולשהות בה תקופה קצרה בת עד שישה חודשים – בין אם לחופשה, לצורכי עבודה, ביקור קרובים, קבלת טיפול רפואי, השתתפות בכנס מקצועי או כל סיבה אחרת – יהיה עליכם לקבל מבעוד מועד ויזה לארה"ב.
כדאי לדעת שיש עשרות סוגי ויזות לארה"ב. רוב הישראלים המבקרים בארה"ב עושים זאת עם ויזת תייר מסוג B1 או B2. ויזה כזו מוטבעת בדרכון, היא בעלת תוקף לעשר שנים, מאפשרת כניסה ויציאה חופשית מארה"ב וכן שהייה בה למשך תקופה שאינה עולה על שישה חודשים בכל פעם. הליך הוצאת ויזה לארה"ב אינו פשוט ועשוי להיות מאתגר במיוחד אם יש לכם שליטה בסיסית בלבד באנגלית.

עם כל המידע הזה – שרובו באנגלית, כאשר לא תמיד פשוט לכולם להבין – מה בעצם אתם נדרשים לעבור בתהליך הוצאת הויזה שלכם לארה"ב; ואיך לעבור את התהליך בצורה היעילה ביותר. אחד החששות המוכרים של מי שמבקשים לבקר במדינה המרהיבה והמגוונת בצפון יבשת אמריקה, הוא כמובן החשש מהתמודדות עם פרטים מרובים בשפה האנגלית בתהליך ההנפקה של הויזה המיוחלת. הנה לפניכם, כל מה שבעלי אנגלית שאינה חזקה חייבים לדעת לפני שמגישים בקשה לויזה לארה"ב – וגם כמה טיפים חשובים.

הידעתם? את טופס הבקשה לויזה אפשר להגיש רק באופן מקוון, ורק באנגלית
עבור מי שפועלים עצמאית, הליך הוצאת ויזה לארה"ב מתחיל בגלישה אל אתר מחלקת ההגירה האמריקנית, איתור סוג הויזה המתאים ומילוי שאלון ארוך על גבי טופס המכונה D-160.
מילוי טופס D-160 מחייב מסירת פרטים אודות רקע לימודים ותעסוקה, פרטי בני משפחה קרובים, פרטי בני משפחה החיים בארה"ב, פרטים אודות עבר פלילי (אם יש), ויזה לארה"ב שקיבלתם בעבר (אם יש), פרטים אישיים למניהם (כתובת מגורים, כמה זמן אתם גרים בכתובת זו, מוסדות לימוד של הילדים) ועוד.

מן התיאור הכללי הנ"ל אודות סוג והיקף הפרטים שצריך למלא בטופס D-160, ברור שעבור מי שאין להם אנגלית מצויינת מדובר באתגר לא פשוט; כאשר בנוסף חשוב לדעת שמחלקת ההגירה האמריקנית אינה מספקת נוסח מתורגם לעברית של הטופס.
הבשורות הטובות הן שניתן לפנות לחברה מקצועית המספקת שירותי הוצאת ויזה לארה"ב. חברה כזו תעמיד לרשותכם נוסח בעברית של הטופס הארוך. אתם תמסרו את הפרטים הדרושים בעברית, נציגי החברה יזינו עבורכם את הנתונים אל הטופס באנגלית באתר מחלקת ההגירה האמריקנית ויגישו עבורכם את הבקשה לקבלת ויזה.

טעויות בתום לב עלולות לגרום לעיכובים ואפילו לדחיית הבקשה לקבלת ויזה לארה"ב
מחלקת ההגירה האמריקנית פועלת על מנת לאפשר כניסה לארה"ב לכל מי שחפצים בכך כל עוד אינם מהווים סכנה ביטחונית, עלולים להיות מעורבים בפעילות פלילית או עלולים לנסות לבצע מהלך של הגירה בלתי חוקית (לא לעזוב עם תום תוקף הויזה, להישאר בארה"ב, לעבוד ולחיות בה).
ברוב המוחלט של המקרים, ישראלים המבקשים ויזה לארה"ב אינם מתכוונים להפר את תנאי הויזה, אלא לשוב לארץ ישראל (שם מרכז חייהם) במועד מתוכנן וידוע מראש. אין פלא איפה שרובן המוחלט של בקשות של ישראלים לקבל ויזות לארה"ב נענות בחיוב. עם זאת, חשוב לדעת שמחלקת ההגירה האמריקנית עושה את מלאכתה ביסודיות ובודקת בקפידה רבה כל מקרה לגופו. לכן, אין להקל ראש ויש לנהל את הליך הוצאת הויזה בצורה מסודרת, גלויה, יסודית, מדוייקת וללא ביצוע טעויות.
אם נעשות שגיאות, אפילו בתום לב ופשוט כתוצאה מאי הבנה של דרישות המנוסחות באנגלית, נציגי מחלקת ההגירה עלולים להתרשם שקיימות סתירות או לחשוד שנעשה ניסיון להסתיר מידע, לצייר תמונה לא אמינה וכדומה. תקלות כאלו עלולות ליצור עיכוב בטיפול בבקשה, ובמקרים מסויימים אף לגרום לסירוב.

קבלו סיוע מקצועי והימנעו מתקלות
דרך הפעולה הטובה ביותר עבור מי שרוצים להוציא ויזה לארה"ב ושליטתם באנגלית היא ברמה בסיסית בלבד היא לפנות לשירות מקצועי של הוצאת ויזה לארה"ב. פניה כזו תבטיח שההליך כולו יתנהל באופן מהיר ויעיל, כאשר אתם תתנהלו בעברית מול נציגי החברה, כולל מילוי טפסים בעברית בלבד. מן הפרטים שמסרתם, נציגי החברה ימלאו עבורכם את הטפסים הארוכים באנגלית של מחלקת ההגירה האמריקנית. עם הגשת הבקשה ותשלום האגרה יתואם עבורכם מועד לראיון אישי, אשר ניתן לעבור בשגרירות האמריקנית בירושלים או בקונסוליה האמריקנית בתל אביב. מי שנעזרים בשירות מקצועי של הוצאת ויזה לארה"ב יקבלו הדרכה לקראת הראיון כך שיגיעו מוכנים היטב. מכיוון שניתן לעבור את הראיון בעברית, בשלב מתקדם זה של הליך הוצאת הויזה עניין השפה כבר אינו מהווה מכשול.