מי הם החרדים באמת? מה מסתתר מאחורי הקאפוטה, המגבעת, החליפה והשטריימל? הרבה אנשים שואלים את עצמם, ועובדה שחצי מיליון איש צופים בתכניות של אמנון לוי אודות החרדים פעם אחר פעם, אך נותרים ללא מענה. השאלות הן רבות. מי הם, במה הם מאמינים, איך האמונה שלהם על המדינה מסתדרת עם החיים שלהם כאן?

מבחוץ קל להגדיר אותם. הם קיצוניים, לא מתגייסים, מבעירים פחים, מפגינים נגד מצעד הגאווה ואפילו דוקרים (שליסל), ואם לא די בכך, הם עוד רוצים שנהיה כמותם ומנסים לכפות את חוקיהם ודעותיהם על כלל הציבוריות הישראלית. עם תדמית כזו, לא פלא שאנשים סולדים מהחרדים. אבל זה לא מה שאתם חושבים.

חרדים מתפללים בהר מירון. צילום פלאש 90
מתפללים בהר מירון. התמונה מורכבת יותר ממה שנראה. צילום פלאש 90

החרדים משרתים. החרדים עובדים. החרדים מתפללים להצלחת המדינה וצה”ל. החרדים מכבדים אחרים. כן, גם חילונים.

האמת היא שמה שאנשים רגילים לראות הוא מה שהתקשורת מראה להם. והיא מראה להם תמונה מעוותת. אם מישהו מחפש את הציבור החרדי בנרות, בכותרות ובאירועים, בלי לנסות להבין מה קורה מתחת לפני השטח, הוא יראה תמונה שטחית למדי.

קמפיין נגד התגייסות חרדים. חילול הקודש
קמפיין נגד התגייסות חרדים. חילול הקודש

כמה מכם יודעים שרוב גדולי הדור לא מסכימים עם הנטורי קרתא והפלג הירושלמי, בין ספרדים בין אשכנזים? כמה יודעים שמרן הרב עובדיה יוסף זצ”ל והגרש”ז אויערבך אמרו שחיילי צה”ל הם “קדושים”?

בציבור החרדי אנחנו מוקיעים כל מעשה של הזוי ומטורף. גם אם הוא חרדי, הוא לא מייצג אף אחד חוץ מעצמו. החיילים החרדים שעושים עבודת קודש ולובשים מדים ומתבזים ברחובות הערים, זהו חילול ה’ שאין כדוגמתו וראוי לגינוי והוקעה.

אנחנו מכבדים חיילים בין חילונים,דתיים וכל שכן חרדים בני מגזרנו. אנחנו עם אחד.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.