האימון המסכם של בית״ר ירושלים בימי שישי במתחם האימונים בבית וגן הפך לזירת קרב מילולי ויותר, בין חבורה של אוהדים פרחחים של בית״ר ירושלים לבין המאמן רן בן שמעון. בכל אימון בוקר בימי שישי מגיעים כמה אוהדים למתחם האימונים, נצמדים לגדר, מקללים את המאמן, יורקים לעברו ומנסים להוציא אותו משלוותו. לפעמים בן שמעון מתאפק ומבליג, לפעמים הוא עונה להם בסגנון שלו ולפעמים האוהדים חוצים את הגבול תרתי משמע, מדלגים מעל הגדרות ומנסים לפגוע פיזית במאמן.

אוהדי בית"ר. צילום: פלאש 90
אוהדי בית"ר. צילום: פלאש 90

האימון המסכם אמור להיות האימון החשוב ביותר עבור קבוצת כדורגל ובכל יום שישי האימון המסכם של בית״ר ירושלים מתנהל בצל הקללות, האיומים והצעקות של אותם אוהדים שעשו להם מנהג קבוע להגיע ולהפריע לרן בן שמעון להעביר את האימון. לפעמים גם השחקנים סופגים קללות ועלבונות, תלוי בתוצאה וביכולת שלהם באותו שבוע. רוב האוהדים, לא רוצים שבן שמעון יישאר מאמן בית״ר ירושלים והם מבעירים את האש בלי קשר לעוצמת הלהבות בבית וגן. בכל יום שישי הכותרות הראשיות בשעות הבוקר בכל האתרים נותנים לכולם להבין שמאות אוהדים של בית״ר ירושלים הגיעו לבית וגן ורן בן שמעון הקניט אותם, קילל אותם, העליב אותם, פגע בהם ורק הודות לאנשי המשק של המועדון נמנע עימות פיזי בין המאמן לאוהדים.

הפרסומים השליליים הללו בתוספת חומרי תבערה והרבה קוסמטיקה, על מנת להראות לכולם שרן בן שמעון מתגרה באוהדים ואינו מכבד אותם, הם שגורמים למאות אוהדים להגיע עם בטן מלאה נגד המאמן וביציעים הם מתחילים את פסטיבל שירי הדיכאון נגד בן שמעון בלי קשר להרכב, ליכולת ולתוצאה. צודק בן שמעון כאשר הוא מבקר את העיתונאים שמגזימים בפרסומים על התנהגותו מול האוהדים בימי שישי ועל הניסיונות לשרטט תמונה קיצונית יותר כאילו מדובר בעשרות אוהדים כאשר בפועל מגיעים אוהדים בודדים להתגרות במאמן.

 תקציר משחקה של בית"ר מול סנט אטיין

ניפוח המספרים והרצון להראות תמונה קשה הרבה יותר מהמציאות, מזכירה לי סיפור. לפני אחד המשחקים של בית״ר ירושלים נגד בני , התקשר אליי עיתונאי מהרדיו וביקש עזרה. ״מה הדרישות של המשטרה בנוגע לכוחות המשטרה והמאבטחים למשחק?״  הוא שואל. עניתי לו כי מספר השוטרים והמאבטחים ירד בצורה משמעותית מאז שהוחלט שהמשחקים בין הקבוצות ייערכו ללא הקהל של הקבוצה האורחת, הוא מתאכזב ואומר לי: ״אני צריך ידיעה שתיכנס לחדשות, אם אני אעביר שאין הרבה שוטרים ומאבטחים לא יפרסמו את הידיעה שלי בחדשות״. נו ומה אתם חושבים קרה בסוף? במהדורת החדשות דיווחו על דרישות מוגזמות מצד המשטרה לכוח השיטור במשחק בין בית״ר ירושלים לבני . את מי מעניינים הנתונים האמיתיים? העיקר שהאייטם יהיה מעניין גם אם הוא מנופח מעבר למציאות, העיקר שהוא יתפרסם. הרי הדבר החשוב הוא הקרדיט של הכתב. זה בדיוק הסיפור בפרסומים הרבים והמנופחים על אירועי בימי שישי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.