נשיא ארה"ב דונלד זכה אתמול (חמישי) לביקורת חריפה בארה"ב לאחר שתקף בטוויטר את ג'ו סקארברו ומיקה ברזזינסקי, מגישי התכנית "הבוקר עם ג'ו" המשודרת ברשת MSNBC, ומזוהה עם המפלגה הדמוקרטית. בין היתר כינה את המגישים "מטורפת" ו-"פסיכוטי". בתגובה לביקורת אמרה סגנית דובר , "כשהם תוקפים – הוא יתקיף חזרה".

הקבינט של טראמפ: עם רקס טילרסון וסגן הנשיא מייק פנס. צילום: רויטרס
טראמפ – "הציבור האמריקני בחר לוחם". צילום: רויטרס

דקות לאחר הציוץ של הנשיא, פרסם דובר רשת MSNBC הודעת תגובה למתקפה החריגה של הנשיא: "זהו יום עצוב לאמריקה כשהנשיא מעביר את זמנו על ידי בריונות, שקרים, ומתקפות אישיות במקום לעשות את עבודתו", כתב דובר הרשת. גם סגן נשיא הרשת הביע את מורת רוחו מהציוצים של הנשיא: "מעולם לא דמיינתי יום בו אחשוב לעצמי שזה מתחת לכבודי להגיב לנשיא ארצות הברית".

בציוץ המדובר כתב טראמפ: "שמעתי שהתכנית בעלת הרייטינג הנמוך 'הבוקר של ג'ו' דיברו דברים רעים עליי (אל תצפו בזה יותר)". אז מדוע מיקה המטורפת בעלת ה-IQ הנמוך, יחד עם ג'ון הפסיכוטי, הגיעו למאר-א-לאגו שלושה לילות ברציפות באזור ליל השנה החדשה והתעקשו להצטרף אליי. היא דיממה מהפנים לאחר הרמת פנים. אמרתי לא".

בתגובה לדברי הביקורת אמרה סגנית דובר הבית הלבן שרה האקבי-סנדרס: "הנשיא מראה כבוד למשרד ולמשרה בכל יום בהחלטות שהוא מקבל, בסדר העדיפויות ובסדר היום, אבל הוא לא יישב ויהיה מותקף על ידי המדיה הליברלית והאליטות הליברליות – כשהם תוקפים, הוא יתקיף חזרה". כשנשאלה האם הנשיא לא צריך לעמוד בסטנדרט גבוה יותר מהמגישים, השיבה: "אי אפשר לצפות שאדם יותקף אישית כל הזמן, יום אחרי יום דקה אחרי דקה, ולשבת אחורה".

מגישי התכנית "בוקר גו'". צילום פליקר
מגישי התכנית "בוקר ג'ו'". צילום: פליקר

"הציבור האמריקני בחר לוחם – לא אדם שנשען אחורה ולא יעשה דבר", הוסיפה. "הם ידעו מה הם מקבלים כשהם הצביעו לו והוא ניצח באופן מוחץ". לאחר מכן טענה: "הנשיא הותקף באופן חסר רחמים גם בתכנית הזו. והוא הבהיר שהוא יגיב – הוא חכם, חזק ולוחם. זו לא הפתעה לאיש שהוא משיב אש כשהוא סופג אש".

סגנית הדובר ציינה: "קראו לו בשמות נוראיים בתכנית הזו וגם לאחרים מצוותו, כולל לי, במתקפות אישיות. הנשיא הגן על עצמו ופתאום כולם מזועזעים. אם זה היה קורה בממשל הקודם, המתקפות בתכנית הזו – 'טיפש לגמרי', 'הפרעות אישיות', 'חולה נפש', לקרוא לבכירים 'שקרנים' – שאר המדיה הייתה אומרת 'תעצרו, אין לזה מקום' – אבל איש לא אומר זאת. הנשיא לא ייסוג, והוא הראה זאת".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.