No Tag To Print

צילום:יחצ

האמנית המוערכת מירה זימן בראיון על עשייה פורצת גבולות ומעוררת השראה

האמנית המוערכת מירה זימן ממושב בית יצחק, יוצרת מרתקת מלאת דמיון, מתארת את תהליך היצירה שלה כמסע הנובע מתוך כוח פנימי, שאין לדעת לאן יוביל. עבודות השמן הייחודיות שלה, המגלמות עולם צבעוני עשיר בהשראת נופים קסומים, זוכות להצלחה מעבר לים. בימים אלו ממש נחתם חוזה עם גלריית Agora Gallery , גלרייה גדולה וידועה בניו- יורק.

 

תחילת הדרך | ניצוצות של השראה

מירה זימן נולדה באילת של שנות השישים אל ילדות עצובה במעט, ילדה שנבצר ממנה להיפגש עם חברי כיתתה בשל מגבלות מחמירות שהטילו עליה הוריה, מה שגרם ליצירת דימוי עצמי נמוך בהיותה נערה.

מירה מספרת "כשהייתי קטנה חלמתי להיות מורה, רציתי להקנות ידע לאחרים בדרכים לא קונבנציונליות וייחודיות ולא בדרכים המקובלות, שהיו ויש עד היום במערכת החינוך, הרצון העז והריחוק החברתי היו הכח המניע שגרם לי ליצור עולם פנימי משלי עשיר בעשייה וכנראה המקפצה הראשונה לאדם היוצר שאני היום."

הכישרון היה משהו טבעי איתו נולדה וביטאה במגוון תחומים לאורך שנות חייה מניגון ביתי באקורדיון, עד להופעות באירועים שונים, מגיל ארבע כבר ציירה ושרבטה ללא סוף דברים שחלמה שיהיו לה וכתבה עשרות שירים למגירה שבחלוף הימים פורסמו באנתולוגית משוררי שנות השבעים.

צילום:יחצ

מה מעורר בך השראה?

הטבע.

כשאני מציירת אני יוצאת למעין מסע רוחני עוצמתי בו אני מתחילה בכיוון מסוים ובהמשך אני מביעה את עצמי מתוך דחף של רגע, מונעת על ידי ישות אחרת המנחה ומובילה אותי. אני שואבת המון השראה מהטבע, בעיקר מהנופים הקסומים במדינות הרבות בהן אני מטיילת ברחבי העולם כולל מקומות רבים באירופה ואתרים אקזוטיים בניו זילנד וסיישל. בארץ אני אוהבת לצייר פרחי בר בחורף ובתקופה האחרונה אני מציירת עופות מיוחדים, אותם אנו מגדלים במשק שלנו בבית יצחק. אני מצלמת את הנופים בלי סוף ולפני תחילת העבודה אני מדביקה את התמונות על הקיר כמקור השראה.

צילום:יחצ

מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר? על תשוקה ומוטיבציה

כמובן שהיצירה היא זו הגורמת לי לצאת מהמיטה ישירות אל הבד בסטודיו. גם האהבה והאהדה שאני מקבלת עבור היצירות שלי נותנות לי את הדרייב להמשיך ליצור.

קהילה – מהו החיבור שלך לקהילה

אני אדם סקרן האוהב לחקור, לדעת ולא לקבל דברים כפשוטם – אותודידקטית. אני מחוברת לכל הקהילות ומקורות המידע באינטרנט. בקהילות אלו אני זוכה להכיר אנשים מופלאים עימם יוצרת קשרים הדוקים, חברות לחיים שנבנת סביב יצירות האמנות. סיפור די מדהים היה כשהכרתי חברים מאירלנד שאירחו אותי מס' פעמים בביתם באהבה והערכה, מעל לחמש שנים שאנו שומרים על קשר גם מרחוק.

שינוי | הרגע הזה בו יש פוקוס, חידדת מטרות והבנת מה חשוב.

במשך 19 שנה עסקתי ברפואה אלטרנטיבית כרייקי מאסטר עד שהמציאות העצובה החלה להכתיב את השינוי.

בבדיקת קולונוסקופיה שגרתית נגרם לי נזק במעי בעקבותו נאלצתי לעבור סדרת ניתוחי בטן ואיך נאמר  – כבר הייתי בחצי הדרך לעולם ש"כולו טוב“. נעשה נזק בלתי הפיך במעי, זיהום בחלל הבטן המתפשט מהר והיו גם מטופלים שמתו מיידית מבדיקה כזו המבוצעת בידי רופא לא אמין. לאחר כמה שנים חליתי בסרטן המעי ונאלצתי להפסיק לטפל באחרים כדי לתעל את האנרגיות לשיקום עצמי, כאן התממש והתגשם גם חלומי האישי לחבור ליצירה שבי ולהתמקד בה באופן מוחלט.

צילום:יחצ

השינוי האמיתי הגיע לפני כשש שנים כאשר הגיעו אלי אוצרות אמנות אשר תהו עד מתי "אתחבא" בבית עם הציורים שלי. "איך תתפרסמי?" הן שאלו. עניתי להן שאני רוצה להישאר אנונימית וטוב לי ככה. לאחר שכנועים הן חיברו אותי לקבוצת אמניות ויחד איתן הצגתי את עבודותיי בתערוכה ראשונה, בגלריית ה"אגם" המדהימה ברעננה. שתיים מהיצירות שהצגתי בערוכה נוצרו בהשראת מלחמת צוק איתן.

להפתעתי, בסיום התערוכה הייתי היחידה שמכרה מציוריה. ההישג הזה וההכרה ביכולותיי, דחפו אותי להמשיך הלאה ומאז הצגתי בתערוכות במקומות רבים בארץ ומעבר לים."

על פחד ואי עשייה – או איך מתמודדים כשמלאים חששות?

הפחד משתק, העשייה והידע שווים כח – תמיד דגלתי ב"לברוא את המציאות שלי" זו הרצוייה בעבורי. נהגתי לחלום בהקיץ על מה שאני רוצה, העמדתי מטרות ויעדים להגיע אליהם, תמונה על המקרר, משפט, מחשבה ולשם מיקדתי את כל האנרגיות.

משפט שגור בפי הוא: כל שנבקש – מתממש. ואכן כך.

צידה לדרך | איזה עצה היית נותנת לאלו שבתחילת דרכם?

לדעת שבכח האמונה והמחשבה (מודע ותת מודע) יש אפשרות לברוא את המציאות הרצוייה בעבורך. הגדר יעדים ומטרות ושאוף לשם. השמים הם הגבול.

מה המוטו / מנטרה האישית שלך?

לך אל הנמלה עצל ראה דרכיה וחכם. מי שאינו מעז  ופוחד – לעולם ישאר תקוע באותו המקום, האמיצים המעיזים ינסקו מעלה.

 

 

לפרטים והזמנת יצירות:

מירה זימן

-0528365869

www.miraseeman.com

mirasee121@gmail.com

 

 

 

It is not Android